Flaş Gelişme: ABD’li Dev Şirket Kripto Para Kervanına Katıldı!

57

Kripto para piyasası, genel piyasa değeri yaklaşık 1 trilyon dolar düştüğü için son dört haftada çetin zorluklarla karşılaştı. Ancak genel piyasa değerindeki son düşüş, kurumsal yatırımcıları bu sektöre girmekten alıkoymuyor. Yönetimi altında toplamda 157.1 milyar dolar değerinde varlık bulunduran Victory Capital, kripto para piyasasına adım atmak için hem Nasdaq hem Hashdex ile anlaşma sağladığını duyurdu. Victory Capital, ABD’li kripto para yatırımcılarına sunulacak enstrümanlara sponsorluk yapacak.

Şirket kripto paralara övgü yağdırdı

ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times, ABD merkezli yatırım yönetimi firması Victory Capital Management’ın, kripto para piyasasına girmeyi planladığını bildridi. Şirket, Nasdaq ve finansal hizmetler sağlayıcısı Hashdex ile ortaklık kurdu. Victory Capital, Nasdaq Kripto Para Endeks’ini (NCI) takip edecek akredite yatırımcılar için özel bir fon başlatmayı hedefliyor. Buna karşılık Hashdex, işlem ve varlık yönetimi hizmetlerini sağlayacak. Victory Solutions ve Victory Capital Management Başkanı Mannik Dhillon, son gelişme hakkında şunları söyledi:

Müşterilerimize istedikleri ve çağa ayak uyduran seçenekleri sunmak için sürekli çaba gösteriyoruz ve kripto para biriminin iyi çeşitlendirilmiş bir portföyün bir parçası olabilecek uygun bir varlık sınıfı olduğuna inanıyoruz. Yatırımcılar, NCI’yi izlemek için tasarlanmış bir portföye yatırım yaparak, kripto para piyasası ile çeşitlendirilmiş bir şekilde uyumlu getiriler arayabilir ve bu piyasa gelişmeye ve olgunlaşmaya devam ederken birden fazla dijital varlığa maruz kalabilir. Bu imkanları daha geniş bir yatırımcı grubuna getirmek için diğer araçları ve yöntemleri aktif olarak değerlendiriyoruz.


Kripto para varlıklarının benimsenmesi 2021’in başından bu yana önemli ölçüde arttı. Dünya çapındaki birçok kuruluş, bu yeni piyasaya girme planlarını açıkladı. Mart 2021’de Oslo merkezli 6 milyar dolarlık bir kamu şirketi olan Aker ASA, özel bir Bitcoin birimi kurma planını açıkladı.

Nasdaq endeksi

NCI, USD ile işlem gören çeşitli kripto para varlıkları sepetinin performansını izleyen çok yönlü bir endekstir. Endeks şu anda Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere çeşitli dijital para birimlerini takip ediyor. Nasdaq Küresel Endeks ve Danışman Çözümleri Başkan Yardımcısı Sean Wasserman şunları ekliyor:

Kripto para ekosisteminde giderek ivme kazanan bir gelişme gördük. Yaşanan volatilite ve düzeltmelere rağmen dijital para sektörünün geleceğinden eminiz. Victory Capital ve Hashdex gibi endüstri ortaklarıyla çalışmalarımız dijital varlık alanındaki yeniliği ilerletiyor.

Kaynak Financemagnates
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku