ABD’de Kritik Toplantı: Kazanan Bitcoin (BTC) Oldu!

1.713

Kripto para piyasası alanındaki düzenleme tartışmalarının sıcak bir konu olmasıyla birlikte, pek çok kişi daha tanımlanmış bir düzenleyici çerçevenin sektöre fayda sağlayacağını düşünüyor. 9 Aralık’ta Yahoo Finance Live’a konuşan MicroStrategy’nin CEO’su ve kurucusu Michael Saylor, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenlemenin Bitcoin için yükseliş mi yoksa düşüş eğilimi mi başlatacağı konusundaki düşüncelerini paylaştı.

Michael Saylor: Bitcoin ‘büyük kazanan’

Kriptoarena.com olarak daha önce haberlerimizde yer verdiğimiz üzere, kripto para piyasası alanındaki düzenleme tartışmaları devam ediyor. Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Michael Saylor şunları söyledi:

Dün bu duruşmaların çoğunu izledim. Bence kongre oturumlarının en büyük kazananı Bitcoin. Kongre düzeyinde kriptoyu desteklemek için fikir birliği olduğu oldukça açık. Yatırımcıların yeni dijital ekonomiye yatırım yapmak istedikleri oldukça açık.

Michael Saylor: Bitcoin 'büyük kazanan'
Michael Saylor: Bitcoin ‘büyük kazanan’

Saylor ayrıca, Bitcoin (BTC)’in bir menkul kıymet olarak değil, ortak mülk olarak kabul edildiğinden, hükümet denetimine tabi olmadığını da belirtti. Konuya ilişkin olarak Saylor ayrıca şunları ekliyor:

Bence makul bir yatırımcının sahip olabileceği önemli nokta, Bitcoin’in burada kalacağı ve Bitcoin’in bariz bir çözüm olduğudur. Bitcoin (BTC)’in mülk, emtia ve değer deposu olarak statüsü hakkında gerçekten herhangi bir düzenleyici belirsizlik yoktur. Ne kadar değişken ve spekülatif olduğunu tartışabiliriz, ancak düzenleyici konular bu noktada gerçekten göze çarpmıyor.

Skybridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci de konuya ilişkin görüşlerini şöyle ifade ediyor:

Açıkçası, Amerika Birleşik Devletleri’nden daha fazla düzenleme ve kripto para piyasasının Amerika Birleşik Devletleri merkezli olduğundan emin olmak için daha fazla davet, bence genel olarak çok olumlu.

MicroStrategy kurucusu: Altın ölü bir kayadır

Ayrıca, kripto boğası ve MicroStrategy kurucusu, Bitcoin (BTC)’in bir yatırım olarak ortaya çıkmasının, uzun vadede bir varlık sınıfı olarak altının sonunun habercisi olabileceğini söylüyor. Michael Saylor
her iki varlık sınıfı hakkındaki düşüncelerini şöyle aktarıyor:

Yapabileceğiniz en iyi şey 10 trilyon dolarlık altının tamamını satmak ve Bitcoin satın almak. Altın ölü bir kayadır. En kötü performans gösteren varlık, tartışma yok. Onun için umut yok.

Bu yıl, yatırımcılar enflasyonun yükseldiği anlarda başarılı olacağını düşündükleri Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine koşarken, BTC satın alma yaklaşımının başarılı olduğu görülüyor. Bitcoin yatırım getirisi (ROI) ve diğer varlıklar göstergesini kullanarak baktığımızda,  yatırım getirisi (ROI) açısından Bitcoin’in altın karşısında bugüne kadar %75,24 oranında arttığını belirtmekte fayda var.

Uzun süredir kripto savunucusu olan Saylor’ın 1,9 milyon takipçisi ile paylaştığı tweet’e göre, MicroStrategy 9 Aralık Perşembe günü ortalama 57.477 dolar fiyatla 82,4 milyon dolar değerinde 1.434 BTC satın aldı. Gerçekten de, 10 Aralık itibariyle MicroStrategy’nin elinde 3,66 milyar dolar değerinde 122.478 Bitcoin bulunuyor ve Bitcoin’in ortalama fiyatı 29.861 dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku