Michael Saylor’dan Çarpıcı Açıklama: Bitcoin Alımı Devam Edecek mi?

568

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, firmanın yakın gelecekte Bitcoin (BTC) almaya devam edeceğini açıkladı. Saylor, 19 Kasım’daki bir röportaj sırasında bu önemli haberi paylaşırken, şirketin stratejisinin, BTC’nin ana akım olarak benimsenmesi olduğunu vurguladı.

Enflasyon: MicroStrategy Bitcoin almaya devam edecek!

Röportajda Saylor, artan benimseme ve artan enflasyon nedeniyle BTC’nin uzun vadede yükseliş eğiliminde olduğunu söyledi. Lider kripto paranın kendisini enflasyondan korunma olarak konumlandırmasıyla Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin almaya devam edeceğini kaydetti.

Bitcoin savucucularına göre, kripto para piyasasında ortaya çıkacak net bir regülasyon sonrası daha fazla yatırımcı sektörer girerken, benimseme de hızla artacak. Ancak Saylor, kripto piyasasının hala oynak olduğunu kabul etti. Piyasadaki bu oynaklığın sebebini BTC’nin yaptığı son ATH olan 68.789 dolarlık yükseliş olduğunu dile getiren Saylor, ayrıca kripto devriminin birçok yönünün belirsiz olduğunu ve piyasanın bunların ne anlama geldiğini çözmesini gerektirdiğini belirtiyor.

Saylor’un BTC’nin kazanan tarafta olduğuna inancı tam!

Saylor’a göre, mevcut finansal piyasanın dijital bir dolara ve bir değer deposu görevi gören bir dijital varlığa ihtiyacı var. BTC/USD’nin bu ihtiyacı karşıladığını ekleyen MicroStrategy yöneticisi Saylor, bir tarafta BTC ile diğer tarafta rakipleri olan altın ve gümüş arasında şiddetli bir savaş olduğuna da dikkat çekiyor. Egemen olmayan değer depoları olmak için rekabet eden varlıklara rağmen Saylor, Bitcoin (BTC)’in kazanan tarafta olduğuna inanıyor.

Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1.46 değer kazandıktan sonra 58.520 dolar seviyesinden el değiştiriyor. Bu değer, 10 Kasım’da yaptığı en yüksek seviyesinden yüzde 14,77’lik bir düşüşü temsil ederken, kripto paranın fiyatının son altı ayda yüzde 53’lük bir kazanca ifade ettiğini belirtmekte fayda var. BTC ile ilgili daha fazla güncel haberler için lütfen Kriproarena.com adresini ziyaret ediniz.

Öte yandan, altının fiyatının performansını izleyen iShares Gold Trust ETF (NYSEARCA:IAU), son altı aydır yatay işlem görüyor. Bu performans, Saylor’un BTC’nin altın üzerinde rekabet avantajı kazandığına dair söylediklerini destekler nitelikte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Invezz.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku