Bitcoin (BTC)’de Yeni ATH İçin Bu Şart: 2017’de Benzer Bir Gelişme Yaşanmıştı

178

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), güçlü balina birikiminin ortasında dört ayın en yüksek seviyesine çıkarak 55 bin dolara yükseldi. An itibariyle BTC, 54 bin dolar civarında işlem görüyor.

2017 CME Bitcoin vadeli işlemleri: 2021 BTC ETF

Analistler, BTC fiyatının bu yıl 100 bin dolara ulaşmasını bekliyorlar. Bitcoin, 2017’in 4. çeyreğindeki fiyat artışını bir kez daha tekrar edecek mi? Sektörde tüm umutlar, bu ay Bitcoin ETF’sinin onaylanma olasılığı üzerine kurulu. Piyasadaki güveniilir kaynaklar, SEC’nin bu ayın sonlarında ABD’nin ilk Bitcoin ETF’sini onaylayabileceğini gösteriyor. Benzer bir durum 2017’de de yaşanmıştı. 31 Ekim’de Chicago Ticaret Borsası (CME) Grubu, piyasada Bitcoin vadeli işlemlerini açıkladı. 18 Aralık 2017’de başlatılan CME Bitcoin Vadeli İşlemleri sayesinde, BTC fiyatı o zamanlar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Çarpıcı Gelişme: SEC’den Bitcoin (BTC) ETF Kararı!
 

Kripto para analistleri Lark Davis, söylentilerin doğru olabileceğini ve bu gelişmeyi çok önemli bir olay olarak nitelendirerek, Bitcoin ETF’nin onay alması durumunda benzer bir durumun ortaya çıktığında şaşırmayacaklarını belirtiyor. Unutmamak gerekir ki, Bitcoin’deki kurumsal faaliyet, 2017’de olduğundan çok daha yüksek.

Kurumsal yatırımcı Bitcoin’e yöneliyor

JPMorgan, Bitcoin raporunu yayınladı. Rapora göre, Ekim ayındaki son BTC rallisi kurumsal katılımdan kaynaklandı. Rapor, kurumsal yatırımcı iştahının arttığını, SEC ve Fed’in dijital varlıkları yasaklamayacaklarını garanti ettiğini söylemesinin fiyat üzerinde olumlu bir etki yarattığını belirtti. Bankacılık devi, daha önceki raporunda, paranın Bitcoin’den çıkıp altın’a girme eğiliminin bir kez daha ortaya çıktığını söylemişti. Şimdiki raporda ise şu ifadelere yer verildi:

 Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e geri dönüyor gibi görünüyor, belki de BTC’yi altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak görüyorlar.

SEC, VanEck Bitcoin ETF Kararını Bir Kez Daha Erteledi
 

JPMorgan tarafından yayınlan rapora göre, son Bitcoin fiyat rallisinin arkasındaki üç ana neden var. “ABD’li politika yapıcılar tarafından, Çin‘in kripto para birimlerinin kullanımını veya madenciliğini yasaklama yönündeki adımlarını takip etme niyeti olmadığına dair son güvenceler. El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesi, Lightning Network’ün son zamanlardaki yükselişi ve 2. katman ödeme çözümlerine yardımcı oldu. Yatırımcılar arasında enflasyon endişelerinin yeniden ortaya çıkması, Bitcoin’in enflasyon riskinden korunma aracı olarak kullanılmasına olan ilgiyi yeniden canlandırdı.” 2021’in başlangıcından bu yana, Altın ETF’den 10 milyar dolardan fazla para çıktı. Öte yandan, 20 milyar doların üzerinde BTC fonlarına girdi. JPMorgan, “Bitcoin’in payındaki artış, kurumsal katılımı yansıttığı için sağlıklı bir gelişme” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku