ABD ye İadesi Reddedilen WikiLeaks ın Kurucusu Assange a Bitcoin Bağışı

0 0

Herkesin merakla beklediği Assange davası dün sonuçlandı. Julian Assangeın ABDye iade edilmesi reddedilirken WikiLeaks dün 280 bin dolar değerinde bir BTC bağışı aldı.

WikiLeaks Bitcoin bağış cüzdanı bir Londra mahkemesinin Julian Assangeın ABDye iadesini sağlık kaygıları nedeniyle reddetmesine rağmen birden fazla kişiden BTC bağışı aldı. WikiLeaks BTC bağışları alma konusunda bir geçmişe sahiptir çünkü Assange’ın durumu BTC tutkunlarıyla aynı idealleri paylaşan ilk benimseyenler arasında yankılanmakta ve destek görmektedir.

WikiLeaks Bitcoin Bağış Cüzdanında Ne Kadar BTC Var?

4 Aralıkta tweet atan kripto para işlem takipçisi Whale Alert WikiLeaks cüzdanının cari piyasa fiyatından yaklaşık 848 BTC değerinde yaklaşık 281000 dolar giriş aldığını ortaya çıkardı. Toplamda cüzdan şu anda mevcut bakiyesinde 20 BTCye yakın yani  615.000 dolar tutuyor.

Bağışlar WikiLeaksin kurucusu Assangeın ABDye iade edilmesinin reddedildiği günde geldi.  Kararı veren Londra mahkemesi Assangeı birden fazla casusluk suçlamasıyla suçlandığı ABDye göndermenin baskıcı olacağını açıkladı.Assangeın İşlediği iddia edilen suçlardan dolayı 175 yıla kadar hapsi isteniyor.

 Assange ve WikiLeaks kripto para topluluğundan destek almaya devam ediyor. Platform Basın Özgürlüğü Vakfının WikiLeaks için fon erişimini kesme kararının ardından 2017de kripto para birimi bağışlarını kabul etmeye başladı. Ancak her kripto borsası WikiLeaksı desteklemedi. Daha önce bildirildiği üzere Coinbase Nisan 2018de WikiLeaks hesabını önceden haber vermeden engelledi.  2014 tarihli bir Reddit gönderisine göre WikiLeaks erken bir Bitcoin kullanıcısı. Platformun ilk BTC cüzdanını Haziran 2011de oluşturduğu bildirildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku