ABD Temsilciler Meclisi nden 1.9 Trilyon Dolarlık Pakete Onay Geldi!

0 0

ABD Temsilciler Meclisi bugün erken saatlerde 1.9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım tasarısını onaylayarak Senatoya gönderdi. Pandemi yardım planı önümüzdeki hafta içerisinde Senatoda görüşülmeye başlanacak.

1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi birçok kişiye 1400 dolarlık nakit yardım ve aileler için de bakmakla yükümlü olunan kişi sayısı kadar aynı miktarda yardımı içeriyor. Yıllık geliri 100 bin dolar ve üzerinde olanlar ise bu teşvikten yararlanamayacak. Diğer bir yandan ise çocuk kredisi adı altında ihtiyacı olan ailelere çocuk başına 3600 dolara kadar nakit yardımı sağlanması planlanlıyor. Eyalet ve yerel yönetimlere ise 350 milyar dolarlık ek yardım kiralar için 25 milyar dolar ve yüksek öğretim kurumları için 170 milyar dolarlık yardım yine bu paketin içerisinde yer alıyor.

Muhalif kesimde ise yardım paketinin gereksiz şekilde büyük olduğunun ve böylesine büyük bir paketin ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlarına yol açacağı konuşuluyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku