ABD TARAFINDAN KARA LİSTEYE ALINAN BİTCOİN ADRESLERİ HALA AKTİF

0 0

ABD Hazine Bakanlığı İranlı iki kişeye ait olan Bitcoin adresini yaptırım listesine eklemişti.

Ancak kısıtlamalara rağmen bu adreslere 6-7 işlem gönderildi. Yaptırım uygulanan ve kara listeye alınan kişilerin isimleri sırasıyla Ali Khorashadizadeh ve  Mohammad Ghorbaniyan olurken ABD bu kişilerin İran’a yapılan yaptırımlar düşürülse bile ABD ile ilgili hiçbir işe dahil edilmeyeceğini vurguladı. Dünyanın süper güçlerinden birisi olarak görülen Amerika Birleşik Devletleri bile herhangi bir Bitcoin adresine gelen işlemleri engelleme veya bunları iptal etme gücüne sahip değil.

Adreslerden birisine gönderilen ancak henüz onaylanmamış bir işlemde ise ABD ile dalga geçercesine şu ifade yer almakta:

”ABD Hükümeti Bitcoin adreslerini yasaklayamaz.”

Yaptırımları ihlal etmek ABD vatandaşları için işlem başına 250.000 $ lık bir ceza ve potansiyel hapis cezası süresine yol açabilecek ciddi yaprımlara yol açabilir .  Bu hesaplar “sınır dışı” olarak belirlenmiştir böylece İrana yaptırımlar kaldırılmış olsa bile ABD vatandaşları onlarla işlem yapamıyorlar. İran yaptırımları atlatmak için kripto para kullanımının kamuoyuna açık olduğunu düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku