ABD Senatosu, Beklenen Kripto Para Duruşmasını Yaptı!

18

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi, 14 Şubat tarihli duruşmasında geçtiğimiz yıl yaşanan borsa ve kripto para çöküşlerini konuştu. Bununla beraber büyük kripto şirketlerinin ABD’li yatırımcılara verdiği zararları tartışan ekip, daha katı düzenleyici önlemleri tartıştılar. İşte detaylar…

ABD Senatosu, kripto para birimlerini ve yaşanan çöküşler için toplandı!

Geçtiğimiz yıl FTX borsasının çöküşü ve birçok kripto para biriminin sıfırlanmasının ardından ABD yetkilileri konu ile ilgili adımlar atmak için belirli çalışmalar üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz gün gerçekleşen duruşmada, 2022’de yaşanan kripto para piyasası çöküşünü konuşan ABD yetkilileri, dijital varlık piyasasının karşı karşıya kaldığı dolandırıcılık, hack olayları, suistimaller, rahatsız edici pazarlama ve zimmete para geçirme stratejilerini önlemek için toplandılar.

Dikkat: Bu 9 Kripto Para Şubat'ta Tahtadan Fırlayabilir!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere birçok durumda SEC, NYDFS ve Adalet Bakanlığı gibi büyük mali otoriteler, kripto şirketlerini ya cezalandırmak ya da devam eden operasyonlardan tamamen men etmek için sıkıştırıyor.

Senatör Tim Scott, komitenin mali gözlemci tarafından üstlenilen son düzenleyici eylemleri anlamak için doğrudan SEC Başkanı Gary Gensler’den bilgi alması gerektiğini söyleyerek duruşmayı açtı; Kraken ve Paxos’a yöneltilen suçlamalara dikkat çekti.

İşte Bu Hafta Kripto Para Fiyatlarını Etkileyecek 13 Olay!

Komite başkanı Senatör Sherrod Brown, hükümetlerin ve merkez bankalarının on yıl önce dile getirdikleri endişeleri yineledi: “kripto para birimi, uyuşturucu kaçakçılığı ve insan kaçakçılığı gibi yasa dışı operasyonlar için kullanılabilir ve dolandırıcılık davranışlarıyla sonuçlanabilir.” sözlerinde bulundu.

Brown açılış konuşmasında, “Dijital varlık yanlılarının finansı demokratikleştirme iddialarının aksine, konu kripto olduğunda riski elinde tutan büyük para yatırımcıları ilk benimseyenler değil.” sözlerinde bulundu.

“Talihin cesurlardan yana olmadığı ortaya çıktı. İçerideki zenginleri kayırıyor. Olay, işleri tam olarak doğru şekilde yapmayan birkaç kötü oyuncuyla ilgili değil. Bu kripto felaketleri, çoğumuzun dijital varlıklar, kripto para birimi ve stablecoin’ler hakkında zaten bildiklerini ortaya çıkardı” diye ekledi Brown.

Senatör Scott, SEC yaptırımını istedi!

Yatırımcıları korumak için hükümet yetkilileri, kripto para birimi işi için düzenleyici bir çerçeve oluşturmanın gerekliliklerini ve avantajlarını değerlendirmek üzere üç tanığın yardımıyla bir soruşturma yürüttü. Bununla birlikte, herkes, kripto sektörünün karşı karşıya olduğu sorunları çözmenin en iyi yolunun ekstra kripto düzenlemeleri uygulamak olduğuna ikna olmadı. Senatör Tim Scott (R-Güney Carolina), federal yetkililerin zaten FTX gibi şirketlere baskı uygulama yetkisine sahip olduğunu iddia etti.

Tim Scott, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) daha önce dijital varlık şirketlerinin mevcut düzenlemelere uyması gerektiğini bildirmiş olsa da, düzenleyiciler için “mevcut düzenlemeleri uygulamak ve uygun, etkili denetim yapmak” eşit derecede önemli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku