ABD SEC, DLT VE DİİJİTAL VARLIK SORUNLARINI ADRESLEMEK İÇİN STRATEJİ MERKEZİNİ DEVREYE SOKTU

0 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 18 Ekimde yayınlanan resmi bir duyuruya göre ajansın Strateji ve Finans Teknolojisi Stratejik Merkezini (FinHub) başlattı.

FinHub SECin Şirket Finansmanı Bölümünde Dijital Varlıklar Üst Düzey Danışmanı ve İnovasyon ve Direktör Yardımcısı Valerie A. Szczepanik tarafından yönetilecek.Merkez SECin diğerlerinin yanı sıra dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) ve dijital varlıklar da dahil olmak üzere fintech ile ilgili alanlarda katılımını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Aynı zamanda benzer konulara odaklanmış mevcut çalışma gruplarının bazı görevlerini de üstlenecek.Açıklamaya göre FinHub’un ana hedefleri sektöre ve kamuya SEC personeli ile doğrudan iletişim kurması SEC’in faaliyetleriyle ilgili bilgileri tanıtması ve fintech alanındaki diğer yerel ve uluslararası düzenleyicilerle irtibat kurması için bir portal sağlamaktır.Merkez ayrıca 2019da DLT ve dijital varlıklara hitap eden bir FinTech Forumu işletmeyi planlıyor.

SEC Başkanı Jay Clayton şunları söyledi:Szczepanik “FinHubu lanse ederek girişimciler geliştiriciler ve danışmanlarının SEC personeli ile ilişki kurmaları girdi aramaları ve fikirleri test etmeleri için açık bir yol sunmayı umuyoruz.

SEC yatırımcıların ve piyasa katılımcılarının sermaye oluşumuna piyasa yapısına ve finansal hizmetlere yeni yaklaşımlar üzerinde çalışmayı yatırımcı korumasını geliştirmeye ve azaltmaya yönelik bir gözle çalışmayı taahhüt eder.FinHub sözünü tutan menkul kıymet piyasalarındaki yenilikleri izleme ve bunlara katılma çabalarımız için merkezi bir odak noktası sağlamakla birlikte aynı zamanda misyonumuzu yürütmek için esnek hızlı bir düzenleyici yanıt gerektirmektedir. ”

Fintech alanındaki yenilikçi gelişmelerin ardından DLT ve kripto para birimi endüstrisini daha etkin bir şekilde düzenlemek ve izlemek için dünyanın dört bir yanındaki diğer finansal gözlemciler de yeniden yapılandırıldı.Temmuz ayında Japonya mali düzenleyicisini Finansal Hizmetler Ajansını (FSA) revize etti.Teftiş Bürosunun yerini alan yeni Strateji Geliştirme ve Yönetim Bürosu bir finansal strateji politikası geliştirecek ve dijital para piyasasına finteche ve kara para aklamaya yönelik konuları ele alacak.Ek olarak büro idari görevler ve mali kurumların denetiminden sorumlu olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku