ABD SEC Başkanı Clayton, Oversee Crypto Regulatory-Heavy NY ye Aday Oldu

0 0

Amerika Birleşik Devletleri Başsavcısı William Barr Başkan Trumpın büyük olasılıkla Jay Claytonı tarihsel olarak kripto konusunda ağır bir düzenleyici duruş sergileyen bir eyalet olan New Yorkun yasal uygulayıcısı olarak görevlendireceğini açıkladı.

Barr Adalet Bakanlığı veya DoJın 19 Haziran tarihli açıklamasında şunları söyledi:

“Başkan Trumpın şu anda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Claytonı New Yorkun Güney Bölgesi için bir sonraki ABD Avukatı olarak görevlendirmeyi planladığını duyurmaktan memnuniyet duyuyorum.”

Yasal savaşlar ve düzenlemelerle dolu

Kriptonun 11 yıllık tarihi boyunca New York gelişmekte olan endüstri için sert bir düzenleyici atmosfer gösterdi. Devletin finansal hizmetler departmanı BitLicenseı 2015 yılında uygulamaya koydu ve katı kurallar uyarınca kriptoyla ilgili şirket uyumluluğunu zorladı. Bölge kripto büyümesi için zor bir bahçe olarak adını duyurdu.

New Yorkun Güney Bölgesi veya özellikle SDNY son yıllarda kriptoyla ilgili bir dizi yasal savaşa ev sahipliği yaptı. Liste dijital varlıklarda ödeme yapılmasına izin veren İpek Yolu kara pazarının arkasındaki adam olan Ross Ulbricht davası da dahil olmak üzere bir dizi kategoriyi kapsıyor.

Barr geçmiş çalışmalarından dolayı Claytonı bölgenin avukatlık rolüne uygun olarak lanse etti. Barr “Yönetim tecrübesi ve finansal düzenlemedeki uzmanlığı ABDnin New Yorkun Güney Bölgesi Avukatlık Bürosuna liderlik etmesi için ideal bir arka plan sağlıyor” dedi.

Clayton SEC başkanı olarak kripto para hakkında çok konuştu:

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Clayton dijital varlık düzenlemesi ile ilgili çok sayıda başlık yaptı. En son açıklamalarından birinde SEC başkanı Aralık 2019da endüstrinin altında yatan Blockchain teknolojisi hakkında olumlu konuştu.

Bununla birlikte Ağustos 2019da kripto varlıkları hakkındaki yönergeler söz konusu olduğunda bükülmek istemediğini gösterdi.

Clayton şunları söyledi:

“Bence bir çok insan bir şekilde teknolojiye uyum sağlamak için kuralları değiştireceğimize ve bunun olacağını düşünerek zamanlarını ve çabalarını harcadıkları için heyecanlandılar […] Başından beri oldukça net oldum bu gerçekleşmiyor.”

Eylül 2019da Clayton varlık ana akım borsalarında bir liste istiyorsa daha sıkı Bitcoin düzenlemesi gerektiğini belirtti.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku