ABD nin kripto düzenlemesini iyileştirmesi neden gerekli?

0 0

Coinbase Kraken gibi ABDde kurulan çok sayıda kripto merkezli şirkete rağmen Amerikan düzenlemeleri son birkaç yıldır kripto para endüstrisini pek de teşvik edici olmadı.

Blokzinciri firmaları Amerikan SPK’sı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından milyonlarca dolar para cezasına çarptırıldı ve dijital varlık hizmeti sağlayıcıları kara para aklama ve diğer yasadışı eylem endişeleri nedeniyle ağır düzenlemelerle karşı karşıya kaldı.

Bu hamlelerin çoğu genellikle suçu azaltmak ve yatırımcıları korumak için yapılırken kripto şirketlerinin stratejilerini değiştirmelerine neden oldu. Goldman Sachs destekli kripto para şirketi Circle ağır düzenlemeler nedeniyle Bermudada ofis açarken Binance ve Huobi gibi önde gelen borsalar Amerikalı yatırımcılar için kurallarını değiştirmek zorunda kaldı ve hacimler dramatik şekilde azaldı.

Kongre Üyesi Warren Davidsona göre kripto para birimlerine dair düzenlemeler değişmeli aksi takdirde ABD; “kripto hakimiyeti”ni Çin ve Rusyaya kaybetmeye başlayabilir.

Cumhuriyetçi Kuzey Carolina Temsilcisi Patrick McHenry; CNBCye verdiği mülakatta Libra’ya yönelik tedirginlik ve düzenlemelerin Amerikalı yenilikçiliği için fiilen bir test olduğunu söyledi.

Ancak ABD Başkan Donald Trump’ın Bitcoin gibi kripto para birimlerinin bir suç mekanizması olabileceğini ve doğal bir değere sahip olmadıklarını söylemesi ABD’nin büyük bir kripto para merkezi olma yolunda zamana ihtiyacı olduğunu gösteriyor…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku