ABD in Hazine Bakanı Adayı Yellen dan Kripto Paralarla İlgili Şaşırtıcı Yeni Açıklamalar 

0 0

Federal Rezerv eski başkanı ve Joe Biden’in ABD Hazine Bakanı adayı Janet Yellen kripto para birimleri konusundaki duruşunu değiştirdi ve Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin küresel işlemleri iyileştirme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

 Yellenin bugün Senato Finans Komitesi web sitesinde yayınlanan yazılı açıklaması kripto para hakkındaki görüşlerinin o kadar dakötü olmayabileceğini gösteriyor. Yellen’in yazılı açıklaması kripto kullanımının “kötü niyetli ve yasadışı faaliyetler” için kısıtlanması ihtiyacını yinelese de dijital varlıkların “meşru faaliyetler” için kullanılmasını teşvik etmeyi planladığını da belirtti.

Yellen şöyle dedi:

“Kripto para birimlerinin ve diğer dijital varlıkların faydalarını ve finansal sistemin verimliliğini artırmak için sahip oldukları potansiyeli dikkate almamızın önemli olduğunu düşünüyorum.”

Geleceğin Hazine Bakanı ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinin “dijital varlık ve finansal teknoloji alanlarında lider” olmasını istediğini söyledi. Federal Rezerv Kurulu ile çalışarak kripto para birimi “ve diğer fintech yenilikleri” için düzenleyici bir çerçeve geliştirmeye yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Yellen ABD Başkanı Barack Obamanın başkanlığında Federal Rezervin başkanı olarak görev yaptı ve Ekim 2018de Bitcoini “işe yaramayan bir şey” olarak adlandırdıktan sonra bu konuda sessiz kaldı. Bitcoini  o zamanlar tüm zamanların en yüksek seviyesine çeken 2017 boğa koşusunu takiben 2018in başlarında Fed başkanı olarak görevinden ayrıldı.

Senato Finans Komitesinin yarın Yellen’in adaylığını oylaması ve ardından Demokratların çoğunluğa sahip olduğu Senatoya gitmesi bekleniyor. Onaylanırsa Yellen Hazine Bakanı olarak görev yapacak ilk kadın olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku