ABD de Siyasi Kriz ve Kaos Ortamı! Bitcoin Rekor Tazeledi!

0 0

Donald Trumpın kaybetmekten nefret eden biri olduğunu biliyoruz. Beyaz Saraydaki son günleri yaklaşırken Trump destekçileri Kongre Binasını bastı ve birkaç saat içinde her şeyi yok ettiler.

 Trump taraftarları Çarşamba günü zorla Kongre Binasına girerek milletvekillerinin ofislerine ve Senato katına girdiler. Öfkeli grup camları kırdı binayı yağmaladı ve ofisleri kullanılamaz hale getirdi. Bazıları Meclis Başkanı Nancy Pelosi’nin ofisine zorla girdi. Protestocular içeri girmeye çalışırken kolluk kuvvetleri silahlarını çekti ve büyük bir kargaşa maydana geldi.

Trump saldırının ilk birkaç saatinde nispeten sessiz kaldı ve göstericilerden “sakin olmalarını” ancak Kongre Binasından ayrılmamalarını isteyen iki tweet attı. Kargaşanın başlamasından iki saatten fazla bir süre sonra 4:20 civarında ve göstericiler Kongre Binası içinde ve çevresinde olay çıkarırken Trump defalarca seçimin çalındığını söylediği bir videoyu tweetledi. Ancak daha sonra göstericilere “eve gitmelerini” söyledi.

Bazı gazeteciler Kongre Binası baskınının sosyal medya aracılığıyla önceden koordine edildiğini ima ediyorlar. Çoğu protestocu kıyafetleri eylemleri tezahüratları ve hatta hedefleriyle tam olarak uyum içerisindeydi.

Bitcoin Yeni Rekor Seviyelerde

 Kripto para piyasası 7/24 açık olduğundan bugün ABDde yaşanan politik kaos ve kongre binasının basılması gibi  büyük haberler kripto para piyasasını etkiledi ve özellikle Bitcoin fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Finansal huzursuzluğa neden olacak siyasi krizlerde yatırımcılar varlıklarını kaostan uzaklaştırmaya ve daha istikrarlı yatırımlara yönelme eğilimindedir. ABD şu anda her anlamda bir kaos ortamonda: Pandemiyle mücadedeki başarısızlık aşırı dolar basımı şişirilmiş hisse senedi piyasaları ve şimdi de giderek tehlikeli bir hal alan Trımp-Biden çatışması.

 Bitcoinin fiyatı bugün 37.36895 dolara yükseldi ve daha sonra 36.85369 dolara düştü. Bitcoin bugüne kadar yüzde 800den fazla değer kazandı. Mart 2020de Bitcoin 4 bin dolar değerindeydi.

Mevcut kaos ortamı devam ederse Bitcoin kolayca 40 bin dolar ve hatta 1. çeyreğin bitiminden önce 50 bin dolar seviyesine ulaşacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku