ABD de dijital dolarlar artık ciddi olarak bir gündemde

0 0

Koroanvirüs salgını nedeniyle işlerine gidemeyen ve evlerine yakın olan Amerikalıların aylık dijital dolar ödemesi gündemde.

ABDde Demokratlar daha büyük koronavirüs teşvik planlarının bir parçası olarak dijital dolar oluşturulmasını öneren iki plan hazırladı.

Bu iki taslak “İşçiler ve aileleri için Sorumluluk Al” “Amerikalı Tüketiciler Devletler İş Dünyası için Finansal Koruma ve Yardım” gibi destekleyici projeler olarak görülüyor.

Teklifler neler sunuyor?

Her iki faturada koronavirüsten ve dolayısıyla sokağa çıkma yasağından etkilenen insanlara destek ödemeleri yapılması da dahil.

Ödeme süreci işsizlik oranına ve bireysel gelire göre şekillenirken gençler için bin dolar ve yetişkinler için 2 bin dolar yardım planlanıyor.

Dijital dolar piyasaya sürülürse geleneksel bankacılık sistemi aracılığıyla dağıtılacak. Buna ek olarak ABD Posta Hizmetleri banka hesabı veya uygun kimlik gereksinimleri olmayan herkesin özel ATMlerden para çekmesini sağlayacak.

Bu önerilen dijital dolar bir blockchain veya dağıtılmış bir defterde temsil edilmeyecek. Bu dijital para biriminin Bitcoine benzemeyeceğini gösterir ancak bakiyeler bankalar tarafından işletilen bir dijital bankada kaydedileceği için uzaktan olsa bile bakiyeler BTCye benzeyecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku