ABD başkanlık seçimlerinden sonra Bitcoin i ne bekliyor?

0 0

 Yeni bir teşvik paketinin onaylanması seçimlerden sonra Bitcoin fiyatını olumlu şekilde artıracaktır. Uzmanlar Bitcoin fiyatının önümüzdeki aylarda kısa ve uzun vadede artacağı konusunda hemfikir.

Kripto para birimi performans açısından en iyi aylardan birini yaşadı. Eşi görülmemiş bir benimseme dalgasıyla yönlendirilen ABD başkanlık seçimlerinin sonuçları Bitcoinin geleceği için belirleyici olacak. Messari CEOsu Ryan Selkisin paylaştığı ön veriler seçimin büyük etkisinin olacağına işaret ediyor.

Uzmanların tahminlerine yansıyan bu senaryoda belirsizlik hakim. Uzmanların çoğu net bir kazanan görmüyor ancak herkes Bitcoinin seçimin sonucu ne olursa olsun bundan faydalanacağını kabul ediyor gibi görünüyor. Exantenin CEOsu Anatoliy Knyazev Forbes ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

Bir Trump galibiyeti muhtemelen borsa oyuncuları tarafından memnuniyetle karşılanacak ve Bitcoin diğer varlıklarla birlikte büyümeye devam edecek. Bununla birlikte borsa düşüşüne yol açabilecek bir Biden zaferi doların değer kaybetmesi beklentisine dayalı olarak Bitcoin lehine de çalışabilir.

Kısa vadede Bitcoin boğaların zamanı

Seçim sonucundaki Bitcoin için belirleyici faktör bir teşvik paketinin onaylanması gibi görünüyor. Mart ayında kripto piyasasının düşmesinin ardından koronavirüs salgınının (Covid-19) neden olduğu krizle mücadele için alınan önlemlerin onaylanması Bitcoinin sonraki performansı açısından önemliydi.

Kısa vadede BTC o zaman onaylanan teşvik paketinin büyük bir bölümünü absorbe etti. En azından benimseme açısından BTC kendisini ABD Merkez Bankasının enflasyonist önlemlerinden sığınmak isteyen birçok şirket için güvenli bir liman haline getirdi.

Bloomberg Intelligenceın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlonea göre benimseme Bitcoinin fiyatı için en önemli faktörlerden biri. Benimseme arttıkça kripto para birimi kendisini geleneksel piyasadan ayırmayı ve altının dijital bir versiyonu olarak hareket ederek oynaklığını azaltmayı başardı. Bitcoin için Stock to Flow modelinin yaratıcısı PlanB yeni bir teşvik paketinin olası bir onay haberine olumlu yanıt verdi. 

McGlone ayrıca Bitcoin vadeli işlemlerinin ortaya çıkmasının geleneksel piyasadan ayrılma aracı olarak hizmet ettiğini belirtti. Bu anlamda veri analiz firması Skew aşağıda da görülebileceği gibi ana borsalardaki Bitcoin vadeli işlemlerinin seçimler nedeniyle zımni bir hareket içerdiğini belirtti.

Flood takma adlı bir yatırımcı çok iyimser olduğunu belirtti. 13.800 doların üzerinde bir fiyat kırılmasını öngören Flood Bitcoinin bugün yatırım yapılacak en iyi varlık olduğunu söyledi. Flood Bitcoinin belirtilen seviyenin üzerinde kalacağını ekledi. Bu nedenle “Kısa pozisyon aramıyorum” dedi.

Bu anlamda eski Goldman Sachs çalışanı Raoul Pal Bitcoin için mevcut seçim riskinin bir analizini yaptı. Kripto para biriminin geleceği konusunda iyimser olan Pal önümüzdeki birkaç günün “kaos” geçeceğine ancak sonucun daha sonra piyasa için olumlu olacağına inanıyor:

Önümüzdeki 48 saatlik kargaşa risk potansiyel olarak tam tersidir (kimin kazandığıyla hiçbir ilgisi yoktur). Herkes tamamıyla reflasyona giriyor. Bana aykırı herkesin aynı sonucu bekliyorsa o sonucun beklendiği gibi çıkma ihtimalinin daha düşük olduğunu öne sürüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku