ABD Başkanı Trump: Bitcoin in hayranı değilim

0 0

ABD Başkanı Donald Trump dün gece Twitter hesabında paylaştığı notta Bitcoin ve diğer kripto paraların hayranı değilim dedi.

ABD Başkanı Donald Trump dün gece Twitter hesabı üzerinden Bitcoin ve kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Trump açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Para olmayan ve değeri son derece değişken ve gerçekte olmayan Bitcoin ve kripto paraların hayranı değilim. Kontrolsüz kripto varlıklar uyuşturucu ticareti ve diğer kanuna aykırı olan yasa dışı hareketlere sebep olabilir.

Benzer bir şekilde Facebook Libranın kripto parası düşük oranda güvenilir ve geçerli olacak. Facebook ve diğer kripto paralar banka olmak istiyorsa her ulusal ve uluslararası banka gibi yeni bir bankacılık patenti almak durumunda ve tüm bankacılık mevzuatına tabi olmak zorunda.

ABDde yalnızca tek bir gerçek para birimimiz var ve hiç olmadığı kadar güçlü güvenilir ve geçerli. Para birimimiz dünyanın her yerinde en güçlü para birimi ve her zaman öyle olacak. Onun adı ABD doları

Açıklamalarında Facebookun kripto parası Librayı eleştiren Trump kripto paraların değişken değerine dikkat çekti ve bu paraların ele tutulur ve gözle görülür olmadığını vurguladı.

Trump daha önce de Facebooku sağ görüşlü isimlern sosyal medya platformu üzerindeki faaliyetlerini engellediği gerekçesiyle eleştirmişti fakat bugüne kadar Facebookun kripto para girişimi hakkında bu kadar net konuşmamıştı.

ABD Senatosu da daha önce Facebookun kullanıcı verisi ve gizliliği konularında pek parlak bir geçmişe sahip olmadığını tartışmış ve geçtiğimiz mayıs ayında şirkete açık bir mektup göndermişti. Şirket Senatonun gönderdiği mektubu bu hafta yanıtlamış ve Facebookun kişisel finansal kimlik bilgisi toplamadığını belirtmişti.

Geçtiğimiz çarşamba günü FED Başkanı Jerome Powell da Facebookun kara para aklama kullanıcı güvenliği endişesi ve diğer hususlarda önlemler alana kadar Libranın yol almaması gerektiği görüşünü bildirmişti.

Trumpın yorumlarına ilişkin Facebook kanadından henüz bir açıklama gelmedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku