722 milyon dolarlık dolandırıcılık…

0 1

ABDli Avukat Craig Carpentino tarafından yapılan açıklamaya göre Romen Silviu Catalin Balaci Perşembe günü BitClub kripto Ponzi planındaki rolünden yaşadığı Almanyada bir ABD Bölge hakimi ile video konferans iletişim yoluyla suçlu bulunarak tutuklandı.

Balaci tel sahtekarlığı yapmak ve BitClub Ağı ile bağlantılı olarak kayıtlı olmayan menkul kıymetler teklif etmek ve satmak için bir çift nesne komplosundan suçlu bulundu. Bu program yatırımcının parasını kripto madenciliğine yatırım yapma vaadiyle birleştirdi. Ayrıca yatırımcıları diğer insanları Ponzi şemasına dahil etmek için ödüllendirdi. Balaci yatırımcılardan en az 722 milyon dolar değerinde Bitcoin aldığını doğruladı.

Balaci en fazla beş yıl ve 250.000 dolar para cezası ile karşı karşıya kalmış olmakla birlikte kesin bir ceza tarihi henüz belirlenmedi.

Adalet Bakanlığı (DOJ) ilk olarak geçen yılın Aralık ayında BitClub Ağı ile bağlantılı olan üç ismi (Matthew Brent Goettsche Jobadiah Sinclair Weeks ve Joseph Frank Abel) tel sahtekarlığı yapmak ve kayıt dışı menkul kıymetler satmak için komplo kurmakla suçlu buldu.

Balaci ve Goettsche DOJ tarafından elde edilen kanıtlara göre isteksiz yatırımcıları hedeflemeyi amaçladı.

Planın bir parçası olarak Balaci ve Goettsche BitClub ağının hedef kitlesinin aptal yatırımcılar olacağını onlara koyun olarak atıfta bulunacaklarını ve bu modeli aptalların sırtında inşa edeceklerini” söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku