Çin mahkemeleri, duruşmaları kaydetmek için blockchain teknolojisini kullanıyor

0 6

Çinin 8 Temmuzdaki yerel haberlerine göre Şangay Mahkemeleri mahkeme reformu pilotunun bir parçası olarak duruşmaları kaydetmek için Blockchain teknolojisini kullanıyor.

Şanghay yüksek mahkemesi tarafından düzenlenen yakın tarihli bir mahkeme reform konferansına katılanlar Minhang Bölge Halk Mahkemesinin bir hisse devri sözleşme anlaşmazlığını kaydetmek için blockchain teknolojisini kullandığını gözlemledi. Rapor şunları ekledi:

“Mahkeme kayıt dosyalarının ve yazılı materyallerin dosya adını dosya boyutunu dosya oluşturma süresini ve diğer bilgilerini kaydeden meta veri tablosu anında oluşturulur […] Görsel-işitsel dönüşüm kaydı taraflarca onaylanan meta veri tablosu imza ve diğer materyaller davanın “elektronik dosyasında” tamamen sunuldu. ”

Şangay mahkeme rekor reform pilotunun bu yıl Mart ayında başladığı bildirildi. Üç aydan daha kısa bir sürede reformu desteklemek için toplam 260 mahkeme kuruldu. Rapora göre toplam 90 iş mahkemesi ve 493 hakim duruşma reformunu uyguladı ve 4261 duruşma tamamlandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku