72 MİLYON DOLARLIK BITCON TRANSFERİ!

0 0

Yeni bir kripto transferi ile 20.000 BTC ve 72.58 milyon dolar değerinde olan işlemin yapıldığı kripto para adresini en zengin 50 Bitcoin cüzdanları listesine girmesini sağladı. Yapılan transfer 13 Şubat 2019 tarihinde meydana geldi.

Blockchain.com adresinden yapılan transfere baktığımızda 25 adet cüzdanın toplam BTC hacmine katkı sağladığını görebiliyoruz. Bunlar sora tek bir cüzdana geçirilmiş. Alıcı cüzdan konumunda olan ”3ACGWkNmZFT8gMzo7vLUtocd8ajCjFW7FX” adresin basın saatine göre 19999.99894672 adet BTC’si var ve 71 milyon dolar demek. Yeni aktarılan bu miktar ile söz konusu adres dünyanın en zengin 50 Bitcoin cüzdan adresi arasına girdi ve basın saatine göre sirkülasyondaki bütün Bitcoin’lerin %0.1140’ına sahip olarak 43. en zengin cüzdan oldu. 
Konuyu biraz daha açarsak listenin tepesinde bulunan cüzdan adresi toplamda 138.661 BTC bulunduruyor ve bunun değeri neredeyse yarım milyar dolar sınırlarında. lider konumundaki cüzdan sirkülasyondaki toplam BTC miktarının %0.7907’sine sahip. Farklı cüzdanlardan nispeten ufak çaplı toplanan BTC’lerin tek bir cüzdana yollanması bunun tek bir şirkete veya büyük ihtimalle bir kripto para borsasına ait olduğu anlamına gelebilir. Bunun yanı sıra geçtiğimiz haftalarda bu tip işlemler artmaya başladı ve bunların çoğunluğu Binance Bitfinex Bitstamp Poloniex gibi kripto para borsalarında meydana geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku