ABD ve İran ın hash savaşı Bitcoin i 500 bin dolara taşıyabilir

0 0

ABD İran ve Venezuela ile dev bir hash savaşı başlatacak olan Bitcoinin 500 bin doları göreceği savunuluyor.

Ünlü sunucu Max Keiser İran ve Venezuela rejimlerinin Trump yönetimini Bitcoini benimsemeye zorlayacağı iddiasında bulundu.

Keiser: “500 bin doları görebilir”
 

Tahranın Bitcoin hash oranının şimdiden yüzde 3ünü muhtemelen kontrol etmesi ve Venezuelanın Bitcoin ödemelerini kabul etmesi nedeniyle ABDnin Bitcoin üstünlüğü mücadelesine katılmasına an meselesi olarak bakılıyor.

Keiser “İran küresel hash oranının şimdiden yüzde 3ünü kontrol ediyor. Venezuelanın da kısa sürede yüzde 3-5 civarına ulaşacağını düşünüyorum.” şeklinde belirtti.

“Bir noktada Amerika 21. yüzyılın uzay yarışı olan Bitcoin madenciliğine girmemiz gerekiyor diyecek ve hash oranının yüzde 20sini elde etmeye çalışacak. Bu şekilde fiyat 400 bin 500 bin dolara kadar çıkabilir.”

“Sansürlenemez el koyulamaz yok edilemez”
 

Makro piyasalardaki mevcut durum ve Amerikan halkının protestolar tarafından da yansıtılan sıkıntıları Keiserın anlatmak istediği şeyi doğruluyor.

Hükümete duyulan öfke ve ABD Dolarının mevcut durumu  borsaların 2011den bu yana en iyi çeyreğini görmesi ile tezat oluşturuyor.

Keiser geçtiğimiz hafta da protestoculara eylemleri terk etmelerini ve Bitcoin satın almalarını tavsiye etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku