5 yıldızlı şov bir ay boyunca devam edebilir

0 0

Bitcoin bu yıl üçüncü kez 10 bin dolar rekoru kırdı. Halving’den bu yana ilk büyük hamlesine devam ederken umutların da arttığı görülüyor. Dört ila beş figür arasındaki tüm hareketler gibi bu da başlangıçta şaşırtıcı bir coşkuyla karşılandı.

Peki Bitcoin ne kadar süre 10 bin doların üzerinde kalabilir?

10 bin dolarının üzerindeki hareket 2020 yılının ilk çeyreğinde küresel siyasi gerginliklerin ve petrol krizinin neden olduğu önceki iki dalgalanmadan farklı.

Şu anda Bitcoin bir koruyucu mantık öncülüğünde işlem görüyor. En büyük borsaların çöktüğünü gören geleneksel bir finansal sisteme karşı korunma anlayışında. Ayrıca öngörülebilir gelecekte kaçınılmaz bir enflasyona yol açacak muazzam bir parasal ve mali teşvik dalgası söz konusu. Bu nedenle geleneksel güvenli liman varlığı olan altının şimdiye kadarki en yüksek fiyat noktası olan 1.900 dolara yükselmesi şaşırtıcı değil. Bitcoin’in böylesine çalkantılı bir borsadaki konumu bir koruyucu niteliğindedir ve yükselen fiyatı da bunun bir kanıtı.

Peki fiyat hangi yönde hareket edecek?

Hem aylık hem de üç aylık Bitcoin Vadeli İşlem sözleşmeleri için verilere bakıldığında kısa vadeli bir patlama ve ardından bir yavaşlama için ortam var gibi.

Üç aylık dönemde iyimserlik havası yok gibi. Haber yayına hazırlandığı sırada 3 aylık hareket tabanı Binance BitMEX FTX ve Deribitte yüzde 10 ila 15 arasındaydı. Nitekim FTX yüzde 1615 ile en yüksek tabana sahipken BitMEX yüzde 1039 ile en düşük seviyeye sahip oldu. Bu Bitcoinin 12 saat içinde fiyatının yaklaşık yüzde 50sini kaybetmesinden önce Mart 2020den beri bu borsalarda işlem gören Bitcoin Vadeli İşlem sözleşmelerinde en yüksek çeyrek primi.

Bitcoin’in fiyatıyla sadece kripto para piyasasının değil aynı zamanda yatırım dünyasının da ilgi odağı haline geldi ve önümüzdeki birkaç ay bir çok şeyi değiştirebilir. Bununla birlikte işler dururken ekonomik belirsizlikler taşan likidite ve borsalardaki kriz kripto para birimi için olumlu bir işaretler arasında sayılabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku