5 Ethereum Katili Altcoin 2022’ye Damgasını Vuracak!

2.356

Ethereum (ETH) beklenen ivmeyi yakalayamazken,  diğer altcoin projeleri güncellemeleri ve yeni projeleriyle 2022’ye damgasını vurabilir. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bu altcoin, yatırımcılar kadar geliştiriciler arasında da oldukça popüler: Solana (SOL)

Listemizin başında, dünya için ölçeklenebilir ve kullanıcı dostu uygulamalar sağlamak üzere oluşturulmuş merkeziyetsiz bir blockchain olan Solana (SOL) var. Bu altcoin, yatırımcılar kadar geliştiriciler arasında da oldukça popüler hale geliyor. Bloomberg tarafından “Ethereum için potansiyel bir uzun vadeli rakip” olarak kabul edilen ve Dünya Ekonomik Forumu tarafından vurgulanan Solana, tıkanıklığı ve yüksek ücretleri nedeniyle ilk programlanabilir blockchain için bir alternatif arayan çok sayıda geliştiriciyi cezbetti. . Projelerin bu geçişi, SOL’un benimsenmesini sağladı ve en düşük işlem ücretleri nedeniyle en üst seviye kripto paralar arasındaki yerini güvence altına aldı. Ayrıca, en hızlı kripto para birimlerinden biri olarak kabul edilen Solana, işlem başına 0,01 dolardan daha düşük bir maliyetle saniyede en az 50.000 işlem (TPS) işleyebilirken, Ethereum yalnızca 15 ila 45 TPS işleyebilir. Solana’da Kilitlenen Toplam Değer ise (TVL) 6,88 milyar dolar.

5 Ethereum Katili Altcoin 2022'ye Damgasını Vuracak!

En ölçeklenebilir blockchain’lerden biri: Cardano (ADA)

Listemizde ikinci sırada bulunan altcoin Cardano (ADA). Kanıta dayalı yöntemlerle geliştirilen Cardano’yu kullanmanın en büyük avantajı hızıdır. Cardano, 2.000 stake havuzuyla Saniyede 2 Milyon İşlemi (TPS) işleme kabiliyetine sahip en hızlı kripto para birimlerinden biridir. Ayrıca  Cardano, Dünya Ekonomik Forumu tarafından en ölçeklenebilir blockchain’lerden biri olarak kabul ediliyor. En hızlı büyüyen hisse kanıtı blockchain platformlarından biri olan ADA, 2015’te kurulduğundan bu yana kripto piyasa değeri ile yükselen bir ivme kazandı. Cardano’nun Kilitlenen Toplam Değeri (TVL) artıyor ve Şubat sonunda 114 milyon dolardan 257 milyon dolara yükseliyor.

Bu altcoin BSC ve SOL’u geride bıraktı: Terra (LUNA)

Kripto alanındaki en yeni blochain’lerden biri olmak, Terra’nın göz kamaştırıcı astronomik kazançlar elde etmesini engellemedi. Terra, DeFi’yi kitlelere ulaştıran, gelişen bir ekosistemi destekleyen  ve bir dizi algoritmik merkeziyetsiz sabit paraları dağıtan halka açık bir blockchain protokolüdür. Terra’nın toplam kilitli değeri (TVL) bu yıl 20 milyar doları aşarak hem Binance Smart Chain’i hem de Solana’yı ikinci en büyük DeFi blockchain’i olarak geride bıraktı.

4-Bu altcoin kripto topluluğunu büyüledi: Avalanche (AVAX)

Listemizdeki bir diğer altcoin Avalanche (AVAX). Ethereum varlıklarının blockchain’ler arasında kolay transferini sağlayan Avalanche Köprüsü’nü (AB) başlatan, blockchain’lerin birlikte çalışabilirliği fikriyle Avalanche, kripto topluluğunu büyüledi. Avalanche’ın en güçlü yönlerinden biri ölçeklenebilirliğidir. Avalanche’ın tam üretime hazır sürümü ile saniyede 4500 işlem gerçekleştirebilir ve yalnızca 0,095 dolar ücretle saniyede 20.000’den fazla işlem gerçekleştirme potansiyeline sahiptir. Yeni ortaklıkların heyecanı kripto paraya yatırım yapmak için bir başka cesaret verici neden olduğundan, AVAX, yatırımcılar arasında oldukça popüler hale geldi. Ağın TVL’si 11.08 milyar dolar.

5 Ethereum Katili Altcoin 2022'ye Damgasını Vuracak!

5-En çok ilgi gören projelerden biri: Polkadot (DOT)

Ethereum’un önüne geçen benzersiz altyapısı ile bir blochain’lerin birlikte çalışabilirlik öncüsü olan Polkadot (DOT) listemizdeki son altcoin projesi. Ölçeklenebilirlikte yeni bir çağ başlatan yeni nesil bir Web3 platformu olan Polkadot, sektördeki en çok ilgi gören projelerden biri. . Birlikte çalışabilirlik eğiliminin önümüzdeki yıllarda yayılması beklenirken, Polkadot’un TVL’sinin 3.964.100 doları aştığı söyleniyor.

5 Ethereum Katili Altcoin 2022'ye Damgasını Vuracak!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak albawaba
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku