48 milyon dolarlık A serisi finansman turu tamamlandı

0 1

İsviçreli kripto finansal hizmet sağlayıcısı Bitcoin Suisse 48 milyon dolarlık ilk finansman turunu tamamladı.

Finansman turu % 6.4 hazine hisseleri % 10 yeni ihraç edilen hisseler ve BTCS Holding AGnin % 16.4 hisselerinden oluşuyor.

Finansman şartlarına göre Bitcoin Suisse şu anda yaklaşık 326 milyon dolar değerinde bulunuyor.

Bitcoin Suisse Başkanı ve kurucusu Niklas Nikolajsen yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bugün sonuçlandırdığımız A serisi bağış toplama Bitcoin Suisse tarihinde bir kilometre taşıdır. İş modelimizin gücü tecrübemiz stratejimizin ve iş planımızın çekiciliği artık piyasa ve yatırımcılar tarafından doğrulanmıştır.

Nikolajsen bu işlemi çok zorlu bir ekonomik ortamda gerçekleştiren ekip için şükranlarını dile getirdi.

Bitcoin Suisse CEOsu Dr. Arthur Vayloyan ise Sermaye artırımının başarısı lider olarak konumumuzu doğruluyor” dedi.

Bu başarının Bitcoin Suissee dijital varlık sektörüne öncülük etmeye devam etmek için gerekli sermaye tabanını kaynakları ve gücü sağladığını da ekledi.

Ayrıca Bitcoin Suisse Vontobeldeki eski yatırım bankacılığı başkanı ve A serisi finansmanın önde gelen yatırımcısı olan Roger Studerin yönetim kuruluna katılım sağladığını belirtti.

Daha önce Credit Suissede yatırım bankacılığı ve özel bankacılık için küresel baş ekonomist olarak görev yapan Giles Keating de yönetim kurulu üyesi oldu.

2013te kurulan Bitcoin Suisse 2019da bir milyar dolar değerinde varlığa sahip olduğunu söyledi. Aynı dönemde yaklaşık 22.5 milyon dolar gelir elde etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku