48 milyon dolarlık A serisi finansman turu tamamlandı

Abone Ol
48 milyon dolarlık A serisi finansman turu tamamlandı
Gökçe Hürata
 • 25 Temmuz 2020
 • Yazar:

  İsviçreli kripto finansal hizmet sağlayıcısı Bitcoin Suisse, 48 milyon dolarlık ilk finansman turunu tamamladı.

  Finansman turu, % 6.4 hazine hisseleri, % 10 yeni ihraç edilen hisseler ve BTCS Holding AG'nin % 16.4 hisselerinden oluşuyor.

  Finansman şartlarına göre, Bitcoin Suisse şu anda yaklaşık 326 milyon dolar değerinde bulunuyor.

  Bitcoin Suisse Başkanı ve kurucusu Niklas Nikolajsen yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  ''Bugün sonuçlandırdığımız A serisi bağış toplama, Bitcoin Suisse tarihinde bir kilometre taşıdır. İş modelimizin gücü, tecrübemiz, stratejimizin ve iş planımızın çekiciliği artık piyasa ve yatırımcılar tarafından doğrulanmıştır.''

  Nikolajsen, bu işlemi çok zorlu bir ekonomik ortamda gerçekleştiren ekip için şükranlarını dile getirdi.

  Bitcoin Suisse CEO'su Dr. Arthur Vayloyan ise, ''Sermaye artırımının başarısı lider olarak konumumuzu doğruluyor" dedi.

  Bu başarının Bitcoin Suisse'e dijital varlık sektörüne öncülük etmeye devam etmek için gerekli sermaye tabanını, kaynakları ve gücü sağladığını da ekledi.

  Ayrıca, Bitcoin Suisse, Vontobel'deki eski yatırım bankacılığı başkanı ve A serisi finansmanın önde gelen yatırımcısı olan Roger Studer'in yönetim kuruluna katılım sağladığını belirtti.

  Daha önce Credit Suisse'de yatırım bankacılığı ve özel bankacılık için küresel baş ekonomist olarak görev yapan Giles Keating de yönetim kurulu üyesi oldu.

  2013'te kurulan Bitcoin Suisse, 2019'da bir milyar dolar değerinde varlığa sahip olduğunu söyledi. Aynı dönemde yaklaşık 22.5 milyon dolar gelir elde etti.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Bitcoinsuisse ile ilgili her şey

  48 milyon dolarlık A serisi finansman turu tamamlandı

  48 milyon dolarlık A serisi finansman turu tamamlandı

  İsviçreli kripto finansal hizmet sağlayıcısı Bitcoin Suisse, 48 milyon dolarlık ilk finansman turunu tamamladı. Finansman turu, % 6.4 hazine hisseleri, % 10 yeni ihraç edilen hisseler ve B...

  • 25 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.