Danışmanlık Devi: Şimdi Alınacak Kripto Para Bu!
Danışmanlık Devi: Şimdi Alınacak Kripto Para Bu!

Danışmanlık Devi: Şimdi Alınacak Kripto Para Bu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz üzere lider kripto para birimi, 2022 yılının başlarında yaklaşık 50 bin dolar seviyelerinden yüzde 65’in üzerinde değer kaybederek 16 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Kripto ayıları ise BTC’nin 2023’te bir piyasa tabanına ulaşılmadan önce yüzde 50 seviyelerine kadar düşüş yaşayabileceğini düşünüyor. Boğalar ise tam tersi bir fikirle piyasanın dibinin zaten görüldüğünü aktararak, BTC’nin 2023’te fiyatını en az ikiye katlayabileceğini düşünüyor. Peki ne olacak? Danışmanlık devi açıkladı…

Önde gelen danışmanlık devi, bu kripto para birimine dikkat çekti!

Risk yönetimi açısından, Bitcoin’in lehine olan önemli faktörlerden biri, kötü yıllardan geri dönme konusunda tarihsel bir sicile sahip olmasıdır. Örneğin, 2014’te Bitcoin yüzde 58 düştü ve bir sonraki yıl sıçrama yaptı. Ve 2018’de, aynı kalıp Bitcoin’in yüzde 73 düşmesi ve bir sonraki yıl geri sıçraması ile gerçekleşti. Bu nedenle, geçmiş performansın gelecekteki performansın garantisi olmadığını kabul etsek de, Bitcoin’in 2023’te toparlanması için en azından tarihsel bir emsal var.

Bu Tahminler Korkuttu: 7 Ay Sonra Bitcoin Bu Seviyelerde!

Ayrıca, Bitcoin son on yılda en az beş farklı ayı piyasası çöküşünden kurtuldu. Örneğin 2011’de Bitcoin, bir “flaş çökmesi” yaşadı ve Bitcoin birkaç gün içinde 32 dolardan 0,01 dolara düştü. Ve 2015, 2017 ve 2021’de benzer türde büyük piyasa düşüşleri meydana geldi. Başka bir deyişle, Bitcoin’in 2022’de uçurumdan düşmesi gerçekten yeni bir şey değil. Bu, sonsuza kadar satın almaya ve elinde tutmaya istekli bu kadar çok sadık Bitcoin maksimalistinin olmasının büyük bir nedenidir.

Yaklaşan halving etkinliği BTC’i değerlendirebilir

Bitcoin’in varoluşundaki en kötü üç yılın (2014, 2018 ve 2022) neredeyse tam dört yıl arayla gerçekleşmiş olması tarihsel bir tesadüf olabilir. Birçok piyasa analisti, Bitcoin’in kripto piyasası performansında, Bitcoin’in dolaşımdaki arzını kontrol eden algoritmaya doğal olarak bağlı bir model olduğunu düşünüyor.

Satoshi Nakamoto ilk olarak Bitcoin’i yarattığında, yarılanma olarak bilinen ve düzenli bir programa göre gerçekleşen bir mekanizmayı devreye soktu. Halving etkinliğinde, her yeni Bitcoin bloğunu çıkarmanın ödülü her dört yılda bir tam olarak yarı yarıya düşer. Şu anda, Bitcoin için madencilik ödülü 6,25 BTC’dir. Ancak 2024’te bu ödül yarı yarıya düşerek 3.125 BTC’ye düşecek.

En Agresif Bitcoin (BTC) Madenci Satışı Başladı!

Teorik olarak, Bitcoin her yeni halving ile daha değerli hale gelmelidir. Yatırımcılar bu yükselişi yarılanmadan önce tahmin ediyor ve Bitcoin fiyatını yaklaşık 15 ay önceden artırmaya başlıyor. 2024’ün başlarında yapılması planlanan bir sonraki halving ile bu, fiyat değerlenme sürecinin 2023’te başlaması gerektiği anlamına geliyor.

Kripto hedge fonu Pantera Capital, bu fenomeni kapsamlı bir şekilde modelledi ve Bitcoin’in 2023 boyunca ve 2024’ün başlarında 36.000 dolara yükseleceği ve ardından 149.000 dolara yükseleceği sonucuna vardı. Uzmanlar ise bu durumu bir fırsat olarak görüyor.

Son olarak, 2023’te uzmanların Bitcoin konusunda iyimser olmalarının önemli bir nedeni, küresel bir değişim aracı olarak artan kabulünden kaynaklanıyor. Bitcoin, her geçen yıl bir çevrimiçi ödeme seçeneği olarak daha popüler hale geliyor. Ve yeni ülkeler, ekonomik büyümeye hızlı bir başlangıç ​​yapmanın veya vatandaşlarının ekonomik durumunu iyileştirmenin bir yolu olarak Bitcoin’i benimsemeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Danışmanlık Devi: Şimdi Alınacak Kripto Para Bu!