4 Uzmandan Kritik Bitcoin Yorumu: Yılın Geri Kalanında Neler Bekleniyor?

659

Bitcoin (BTC/USD)’in son kazanımları muhteşem oldu. Cuma günü 60 bin doları geçti ve ilk BTC ETF’sinin yakında gerçek olma olasılığının artması ışığında önümüzdeki hafta kazanmaya devam edecek. Invezz, kripto görünümünün hüküm süren şampiyonu hakkında dört uzmanla konuştu.

Stasis CEO’su Gregory Klumov: Bitcoin ‘geliştirme tavanına’ ulaştı

Exante’nin kardeş şirketinin CEO’su Gregory Klumov, yatırımcıların dikkatlerini başka projelere çevirdiği için Bitcoin (BTC)’in kripto para piyasasındaki payının düştüğünü söylüyor. Bitcoin’in sadece basit bir merkezi olmayan defteri varken, üçüncü nesil Blockchain uyumlu teknolojiler için arama yapıldığından bunu şaşırtıcı bulmuyor. Konuya ilişkin olarak Gregory Klumov şöyle konuştu:

Bitcoin geliştirme tavanına ulaştı. Topluluk, “dijital altın” olarak birincil işlevini tehlikeye atabilecek işlevselliğe yeni bir şey eklemek ve müdahale etmek istemiyor. Bu nedenle, protokol sınırlamaları tam teşekküllü bir fintech çözümü olmasını engellediği için bir değer deposu olarak yerini almıştır.

Bu yorumlar, BTC’nin bu yılın sonbaharında 100 bin dolara ulaşacağı yönündeki tahminiyle çelişiyor gibi görünüyor. Hâlâ 100 bin dolarlık bir fiyat hedefine sahip mi? Gregory Klumov konu ile ilgili olarak şöyle yanıtladı:

BTC, özellikle kripto ve DeFi için bir teknoloji katmanı olarak giderek daha eski hale geliyor. Bitcoin sonunda 100 bin dolar hedefine ulaşacak. Uzun zaman önce başlatılan eylemsizlik mekanizması, kaçınılmaz olarak ilk kripto para birimini yeni rekor seviyelere itecek.

Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani: Bitcoin ne olursa olsun dalgalı olacak

Delta Exchange CEO’su, Bitcoin (BTC)’in yarın en kısa sürede bir vadeli işlem ETF’sinin onaylanması beklentileri üzerine toplandığına dikkat çekti. Pankaj Balani konuya ilişkin olarak şu şekilde yorumda bulundu:

Yatırımcılar onayın sadece bir formalite olmasını beklese de, herhangi bir olumsuz sürpriz piyasayı hazırlıksız yakalayabilir ve keskin bir satışı tetikleyebilir. Genel olarak, kararın nasıl oynandığına bakılmaksızın Bitcoin (BTC)’deki oynaklık yüksek olacak.

eToro’dan Simon Peters: sabır meyvesini verecek

eToro’da kripto para analisti Simon Peters, en son Bitcoin fiyat artışının temel olarak SEC’in Bitcoin tabanlı bir ETF’nin başlatılmasını onaylayacağına duyulan güvenin artmasıyla tetiklendiğini kabul ediyor. Simon Peters konu ile ilgili şöyle diyor:

Birkaç hafta içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkma ihtimali, yatırımcıları uzun vadeli hedeflerinden uzaklaştırmamalı ve sabırlı bir yaklaşım ile ihtiyatlı olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, altta yatan varlığın bir Bitcoin ETF’sinin ‘kutsal kasesine’ her zamankinden daha yakın olduğumuz için piyasa açıkça olumlu tepki veriyor.

GlobalBlock’tan Will Morris: 65 bin dolarlık bir zirve ‘bir sonraki direnç seviyesi’ olacak

İngiltere merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock’taki satış yatırımcısı Will Morris’e göre, Bitcoin (BTC)’in son derece yükseliş aşamasına girmek için 59-60 bin dolar seviyesini aşması gerektiği görüşüne dikkat çekti ve şunları ekledi:

Yaklaşık 65 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyeleri, potansiyel bir fiyat keşif aşamasından önceki bir sonraki direnç seviyesi olacak. BTC fiyatı son birkaç hafta içinde şiddetli bir şekilde yükselirken, borsalardaki Bitcoin dengesi dokuz ay içinde en düşük seviyelerde kalıyor ve bu da yatırımcıların Bitcoin’i satmaya hazırlanmak yerine cüzdanlarında tuttuklarını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Invezz.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku