36 Uzmandan Şok Açıklama: Shiba Inu’larınızı Satmalısınız!

127

Yayınlanan yeni bir rapora göre, Shiba Inu (SHIB), bu yıl piyasa katılımcılarının çoğunluğunun kripto paralarını satıyor. Raporla birlikte, SHIB fiyatlarında keskin düşüşler yaşanmaya devam ediyor. Kriptarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

Uzmanlar Shiba Inu için yıl sonu fiyatını açıkladı

Blockchain veri firması Finder yayınladığı raporda, bir ankete katılan kripto para uzmanlarının yüzde 73’ünün, yatırımcılarının ellerinde tuttukları Shiba ınu (SHIB)’larını satması gerektiği görüşünde olduğunu açıkladı. Finder, anketi Nisan ayında 36 fintech uzmanıyla anket yaptı. Ankete göre genel fikir birliği, SHIB’in 2022 yılına kadar kademeli olarak değerini kaybedeceği ve 2030 yılına kadar sıfıra yakın bir değere sahip olacağı yönünde.

36 Uzmandan Şok Açıklama: Shiba Inu'larınızı Satmalısınız!

Shiba Inu zaten raporun 2022 sonu için öngörülen seviyesinin çok altında işlem görüyor. SHIB şu anda 0.00001236 dolarda, Finder raporu ise token’ın yıl sonunu 0.00001875 doları bitirmesini bekliyor. Ancak bu beklenti, SHIB’nin 2021’in sonundan bu yana en düşük seviyesine indiği son kripto çöküşünden önce gerçekleşti. SHIB son 24 saatte yaklaşık yüzde 1,7 düştü ve bu yıl şimdiye kadar değerinin yüzde 63’ünü kaybetti.

Uzmanlar neden SHIB satılması gerektiğini açıklıyor

Analistler, Shiba Inu gibi meme coinlerin çok az fayda sağladığı ve fiyatlarının hype tarafından desteklendiği konusunda genel bir fikir birliğine sahip. Analistlere göre, kripto para piyasası olgunlaşıyor ve sermaye her yatırımcının kazanç elde etmesi umuduyla piyasaya dağılmak yerine, kaliteye ve değere akmaya başladıkça, SHIB gibi meme coinler piyasadan silinecek. DigitalX Asset Management fon başkanı Matthew Harry, konu ile ilgili şunları söyledi:

‘Terra’nın son çöküşü gibi piyasayı değiştiren olaylarla birlikte, yatırımcılar ne satın aldıkları konusunda daha dikkatli hale gelebilirler. Yükselen enflasyon ve faiz oranlarının da SHIB’nin 2021’deki yükselişinde önemli bir rol oynayan likiditeyi azaltması bekleniyor.

36 Uzmandan Şok Açıklama: Shiba Inu'larınızı Satmalısınız!

Teknik göstergeler Shiba Inu satışına işaret ediyor. SHIB’nin 2025 yılına kadar 0.0000025 dolara düşmesi ve 2030 yılına kadar sıfıra yakın bir değerde olması bekleniyor. SHIB, ekosistemine fayda sağlamak için bazı girişimlerde bulundu. Bu yılın başlarında, SHIB yeni bir metaverse başlattı ve stake ödülleri sunabilecek sanal arazi satmaya başladı. Platform ayrıca doğrudan blockchain’e fayda sağlayan NFT’leri ve token’ları da tanıttı. Ancak analistler, bu çabalara rağmen, 2022 yılına kadar token’in kazanımlarını büyük ölçüde hype yönlendirmesinin beklendiği görüşünde. Ve piyasalar şu anda sert baskı altındayken, hype elde edilmesi zor bir şey olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku