286 Milyon Dolar Değerindeki 7.500 Bitcoin (BTC) Kent Çöplüğüne Gömüldü!

0 2

Galler’in Newport şehrinde yaşayan 35 yaşındaki BT mühendisi James Howells içinde yazım sırasında 286 milyon dolar değerinde 7.500 Bitcoin bulunan sabit diskini bulmak için kent çöplüğünde arama izni almaya çalışıyor.

Geçmişte kent çöplüğünde arama yapma izni talep eden ve talebi yetkililerce reddedilen talihsiz adam yetkilileri ikna etmek için bağışta bulunacağını söyledi. Howells kent çöplüğünde arama izni verilmesi ve sabit diskini bulması durumunda şehrin COVID-19 yardım fonuna 71.6 milyon dolar bağış yapacağını açıkladı.

Howells’ın başını yakan olay geçmişte kullanmadığı boş sabit diski yerine içinde 7.500 Bitcoin bulunan sabit diskini çöpe atmasıyla yaşandı. Sabit diskini bulabileceğine inanan adam “Kentin çöp sahasında hala çok para var” diyerek dikkat çekmeye ve yetkililerden izin almaya çalışıyor.

Howells çöplerin toplanması ve çöp sahasına yığılmasıyla ilgili düzenli kayıtlara erişim izni verilmesi halinde sabit diskinin yerini belirleyebileceğini düşünüyor. Sabit diskini attığı çöp kutusunun seri numarasının elinde olduğunu söyleyen adam yetkililerin kendisine yardım etmesini bekliyor.

Sabit diskin fiziki olarak sağlam kaldığının bir garantisi olmasa da Howells şimdilik iyimser. Talihsiz adamın arama izni alıp alamayacağı ise büyük merak konusu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku