26.500 Dolar Seviyesini Geçen Bitcoin 31 Aralık a Kadar 30 Bin Dolar ı Görecek mi?  

0 0

Manşetlerin fiyat hareketine yetişemediği ve Bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyesi 26.500 doların üzerine çıktığı tarihi bir günün ardından tüccarlar ve analistler şimdi dikkatlerini önümüzdeki beş gün içinde dijital paranın fiyatında neler olabileceğine odaklamış durumda. 

Tarihi mum

Messarinin kurucusu Ryan Selkisin belirttiği gibi Bitcoinin tarihsel dalgalanmasına kıyasla yüzde 8-9luk bir günlük kazanç çok düşük olsa da  (2019da yüzde 42lik bir artış olmuştu) bugünkü rallide dijital para tarihindeki yalnızca ikinci 2.300 dolarlık mum vardı:

Belki de coşkuya kapılmış bir şekilde bazı tüccarlar şimdiden günlük mumların beş haneli rakamları gölgede bırakmasına bakıyorlar:

Ufukta 30 bin dolar görünüyor mu?

Pozitif rüzgarlar ve iyimser ortam Bitcoin’in bir sonraki adımı için hazır durumda. “Bitcoin” şu anda Twitterda 164 bin tweet ile en yüksek trend durumunda.  

Ek olarak Cointelegraphın daha önce bildirdiği gibi bu son ralli Bitcoini bu yönde bir fiyat öngören popüler stok akışı (S2F) modeli tarafından çizilen yola geri koydu:

Bir başka popüler ölçüt Bitcoin çılgınlığının 2017 zirvelerine tırmanmak için hala uzun bir yolu olduğunu gösterdi. Google analitiğine göre “Bitcoin” için arama geçmişi neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyelerinin beşte birinde:

Sonuç olarak olumlu duyarlılık ve parabolik fiyat hareketi giderek daha fazla sayıda tüccarın “31 Aralığa kadar fiyatın 30 bin dolara çıkacağı” hususunda iyimser düşündüğünü gösteriyor.

Düzeltme mümkün mü?

Piyasadaki olumlu havaya rağmen bazı tüccarlar şimdiden olası kısa pozisyonlar için sıradalar. Bir tüccar önümüzdeki iki hafta içinde tepede bir düzeltme beklediğini belirtti:

Azınlık duygusu olarak kalsa da bazı analistler ileride Bitcoin için türbülans olabileceğini düşünüyor. Tarihsel olarak dalgalı piyasalara yol açan 23 milyar dolarlık Bitcoin vadeli işleminin Noel gününde süresi doldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku