İşte 2022’de Yıldızı Parlayacak Kripto Oyunları

447

Kripto para birimleri için 2021 yılı artık sadece ticaret ve yatırım için değil spor, eğlence, sanat ve daha pek çok anlamda daha kullanılabilir bir alan olduğunu kendi çapında kanıtlaması için son derece önemli bir yıldı. NFT alanında gerçekleşen bir çok yenilik sonucu Blockchain oyunlarında da elbette ki bir artış yaşandı ve tüm dünyanın gözü Blockchain oyunları üstüne çevrilmiş durumda.

Son zamanların popüleri olan NFT’ler keşfedildiği ilk dönemlerde kullanıcılar tam olarak amacını kavrayamasa da özellikle kripto oyunlarındaki yeni gelişmeler sonucu tam olarak çalışan ekosistemler oluştu ve şu sıralar hızla gelişen “metaverse” dünyası bu farkındalığı iyice artırdı.

2022’nin yıldız kripto oyun adayları: My Neighbour Alice ve Light Nite

Geçtiğimiz senelerin popüleri olan Town Star ve Farmville oyunlarına benzeyen, milyonlarca oyuncusuna Blockchain sistemini tanıtan çok oyunculu bu oyunda, sanal adalar satın alabilir, öğeler toplayabilir ve inşa edip yeni kullanıcılarla tanışabilirsiniz. Bu oyun ücretsiz olarak oynanabilse de ilk başta bir arsa (NFT) satın almalısınız. Kullanıcılar, oyun içi etkinliklere ve yapılacak turnuvalara katılarak ALICE token kazanabiliyorlar. Yüksek potansiyele sahip bu oyun 2022’nin yıldızı olabilecek düzeyde ve şirket oyunun tam sürümünü 2022’de piyasaya süreceklerini belirtti.

Bir diğer oyun Light Nite ise, bu dört oyun arasındaki para birimi Bitcoin olan tek oyun. Oyuna başlamak için Bitcoin sahibi olmanıza gerek yok. Light Nite kripto oyununda amaç bölgede hayatta kalan son oyuncu olmaktır. PUBG, Fortnite gibi Battle royale türündeki bu oyunda ödüller oyunculara Bitcoin olarak ödeniyor. Oyunun 2022 ortası PC, oyun konsolları ve mobil platformlar için piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Potansiyel vaat eden 2 diğer oyun: Illuvium ve Grasshopper Farm

Altı aylık zaman süresince token fiyatını 50 dolardan 1700 dolara yükseltmeyi başaran bu kripto projesi, Blockchain’deki en iyi Pokemon benzeri oyunlarından biri olabilir. Illuvium, kullanıcılara sınırları zorlayan potansiyeliyle gelecek vaat ediyor.

Takip edenler bilir, sanal evcil hayvan oyunları 2021’e damgasını vurdu. 2022 yılı muhtemelen başka bir şeye ait olacak. Muhtemelen 2022 yepyeni bir şeyin yılı olacak ancak Grasshopper Farm bu alandaki en iyiler arasında yer alıyor. Enjin ekosistemine bağlı olan oyun, ekosistemdeki tüm NFT’lerin mevcut oyunların her biri için uygun olması nedeniyle, çoklu evrendeki diğer oyunlara ek olarak çalışabilir. Oyun ayrıca Telegram’da da oynanabiliyor. Bu kripto oyunundaki oyuncular kazandıkları ödülleri Enjin Coin olarak alırlar.

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto oyunlardan sanal evcil hayvan oyunları 2021 yılının gözdesi olmuştu. Önümüzdeki sene için yeni nefesler arayan kullanıcılar için Grasshopper Farm oyunu fazlasıyla dikkat çekiyor. Kazanılan ödüllerin Enjin Coin olarak alındığı bu oyun Telegram’da da oynanabiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku