2021’in İlk Çeyreğinde Yeni Bir Rekor Geldi!

0 45

CoinShares’ın verdiği bilgiye göre, 2021’in ilk çeyreğinin bitmesine birkaç hafta kaldı ve şimdiden 4,2 milyar doların üzerinde para, kripto para varlıklarına girerek yeni bir rekor kırdı. İlginç bir şekilde, Ethereum, son haftalarda toplam akışların yaklaşık yüzde 50’sini toplayarak, yatırımcılar arasında popülaritesini hızla artırdı.

Bitcoin (BTC) ve kripto para sektörünün kurumsal yatırımcılardan ve büyük şirketlerden girişleri çekmeye başlayıp başlamadığı artık bir muamma değil. MassMutual, MicroStrategy, One Asser River Management ve Tesla gibi isimlerin sektöre girişi, BTC’nin önde gelen finans isimleri arasındaki yerini simgeliyor.

Dijital varlık yatırım yöneticisi CoinShares tarafından sağlanan veriler bu anlatıyı destekliyor. Kripto para birimi alanındaki girişleri araştıran yakın tarihli bir raporda firma, yatırımcıların 2020’nin son çeyreğinde dijital varlıklara toplamda 3,9 milyar dolar ayırdıklarını söyledi.

Bu kendi başına bir rekor olsa da, hala devam eden 2021’in birinci çeyreği bu miktarı aşarak yeni bir rekor kırdı. Mart ayının ortasında 242 milyon dolarlık girişlerle, bir başka olumlu haftadan sonra, kripto para varlıklarına tahsis edilen toplam miktar yeni yılın ilk üç ayında 4,2 milyar doları aştı.

Çoğu hafta boyunca tartışmasız lider olan Bitcoin’in yanı sıra, Ethereum’un da girişlerde istikrarlı bir artış yaşadığını belirtmekte fayda var. Ayrıca, ETH, Mart ayının ikinci haftasında toplam akışların neredeyse yüzde 50’sini oluşturarak BTC’yi bile aştı.

 Beş Varlık Yöneticisi

CoinShares’in makalesi ayrıca, yönetimi altında en az 1 milyar dolar olan dijital varlık yatırım ürünü sağlayıcılarının sayısının beşe yükseldiğini belirtti.

Grayscale, 2013 yılında kurulan varlık yöneticisinin yönetimi altındaki varlıkları yıl başından bu yana 2 kattan fazla artırarak 45 milyar dolar’ın üzerine çıkarak başı çekiyor. İlginç bir şekilde, şirketin 2019’un sonunda sadece 2 milyar doları vardı. Bu da yaklaşık 15 ayda 22 kat artış anlamına geliyor.

Rapor ayrıca kripto para alanında nispeten yeni bir kavramı, ETF’yi vurguladı. Bitcoin, performansının ardından bu tür ürünler için zaten birkaç onay gördü. İlki Şubat başında Kanada’dan geldi.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), şimdiye kadar büyük başarı elde eden Purpose Bitcoin ETF’ye yeşil ışık yaktı. Ürün, ilk ayında 1 milyar dolardan fazla para çekti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku