2020’nin en iyi kripto parası hangisi olacak?

0 0

Ama asıl soru iyiden kasıt nedir?

Kimilerine göre en iyi kripto para diye bir şey yok hepsinin farklı farklı özellikleri farklı kullanım alanları var size göre hangi özellik fark yaratacaksa o coin en iyisi.

Kripto para dünyasında işlem yapmak riskli fakat sadece bir tanesine önceleyip ona odaklanmak çok daha riskli. 
2020 yılında en çok hangi kripto para daha çok konuşulacak? Yılların yıldızı Bitcoin’in önüne geçebilecek bir isim görülür mü? Bu sorunun cevabı bende yok ama 10 maddelik bir listeyle 2019’dan 2020’ye sarkan parlayan yıldızları ve parlama sebeplerini yazabilirim. Bu bölümde listenin ilk 5’i var.

Kralla başlayalım.

1. Bitcoin

Bitcoin bugüne kadar en yaygın kullanılan kripto para. Anlatmaya gerek yok biliyorsunuz.

Bitcoin kripto para dünyasının en yüksek likidite oranına sahip bu dünyayla pek işi olmayanların bile bildiği bir marka. Margarinde Sana yağ peçetede

Selpak neyse kripto parada Bitcoin o.

Bitcoin’de fiyat oynaklığı düşük denemez düştüğü çıktığı seviyeler ortada. Ancak Bitcoin’in manipüle edilmesi için çok fazla sermayeye ihtiyaç var o tarafta biraz daha korunaklı gibi. Diğer kriptolardan bariz ayrışma noktalarından biri de bu.

Bitcoin en iyisidir veya değildir kişiye göre değişir ama kripto para dünyasına ilk giriş kapısı burası.

2. Litecoin

Sıralamada Bitcoinden hemen sonra gelen Litecoin son yılların en dikkat çekici kripto para birimlerinden biri. Küresel bir para birimi olma amacı var. 

Litecoin’in likiditesi yüksek. Kuruluşundan bu yana yüksek likidite ve büyük bir pazar büyüklüğüne ulaştı.

Litecoin Bitcoin veya Ethereumdan daha ucuz olabilir ancak bu durumun Litecoin’in pazar potansiyelini tam olarak yansıtmadığını düşünenler az değil. 

3.Ethereum

Ethereum geliştiricilerin blockchain üzerine mobil ve masaüstü merkezi olmayan uygulamaları (dApps) başlatmalarını sağlayan akıllı sözleşmeler sunan ilk büyük projeydi. Ethereum akıllı sözleşme platformlarının hala lideri.

Ethereum likidite sıralamasında Bitcoinin hemen ardında 2. veya 3. sırada. Ethereum alım satımında sorun yaşanmıyor.

Ethereumun sadık bir ekibi ve kitlesi var bunun uzun vadede fiyat istikrarı anlamına geleceğini düşünenler var.

4. Ripple

Ripple piyasayı domine etme potansiyeline sahip bir kripto para birimi  Ripple hangi oranda bankacılık altyapısı için resmi bir çözüm haline gelirse işler o derece hızla değişebilir. 

5.NEO 

Çin’in Ethereum’u olarak biliniyor. Çinde kurulan NEO geliştiricilerin blockchain uygulamaları başlatmalarını sağlayan bir başka akıllı sözleşme platformu.

Ethereumdan farkı biraz daha merkezileşmiş halde. Çin faktörü.

Likidite konusunda NEO Coinmarketcapta ilk 20de yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku