20 Yıllık Analist Neden Birkaç Hafta İçinde Bitcoin ve Diğer Kripto Varlıklarının Hepsini Satmak İstiyor?

0 2

Newton Advisorsın kurucusu ve başkanı Mark Newton uzun vadede Bitcoin için olumlu pozitif düşüncelere sahip olmasına rağmen BTCnin 2021in başlarında bir düzeltme görebileceğini belirtti. Kripto para varlıklarını önümüzdeki birkaç hafta içinde elden çıkarmayı planlıyor. Çünkü yakında muazzam bir düşüş olabileceğini belirtti. 

 Ocak Ayının Başlarında Düzeltme Olabilir

Lider kripto para birimi 2020nin sonlarında herkesi hayretler içinde bırakan bir ralli yaşadı. 10 bin dolarlık fiyat seviyesinde bir süre uğraş verdikten sonra değerini neredeyse üç katına çıkardı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28 bin doları aştı.

20 yıllık deneyime sahip bir tüccar ve Greywolfun eski Baş Teknik Analisti olan Newton yakın tarihli bir CNBC röportajında “tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı göz önüne alındığında” BTCde orta vadede hala yükseliş bekliyor. 

Kurumsal yatırımcılardan gelen talebin 2020nin dördüncü çeyreğindeki rallisini körüklediğini iddia etti ve göreceli güç endeksine atıfta bulundu.

 Ancak Newton kripto para biriminin Ocak ayı başlarında kısa vadeli bir durağanlık ve geri çekilme olacağını tahmin ett. Analist “kurumlar kesinlikle bu yönde ilerlerken perakende yatırımcıların BTC için iştahları olmadığını” söyledi.

Bitcoin Rallisi 2021in Başlarında Duracak mı?

Dahası Newton kripto para biriminin boğa koşusunun yakında durabileceğini belirtti ve bunu BTC döngülerinin tarihsel verilerine dayandırdı

“Muhteşem bir dördüncü çeyrek geçirdiğimiz tüm o yıllarda Aralık ayı sonlarında ve Ocak başında yükseliş trendi rotamızı tersine dödü ve gerçekte düşüşe geçtik. Bu nedenle yatırımcıların özellikle kripto para birimleri ve Bitcoindeki dipten sat fırsatlarından yararlanabileceğini düşünüyorum.”

 Sonuç olarak Newton kripto para birimi varlıklarını önümüzdeki bir veya iki hafta içinde satmaya çalışacağını belirtti. BTC dışında dijital varlık portföyü Ethereum Litecoin ve “diğer birkaç” kripto paradan oluşuyor.

Dipten satın al kripto para birimi alanında yatırımcıların daha cazip fiyatlarla birikim yapmalarını sağlayan popüler bir stratejidir. Çoğu dijital varlık yüksek volatilite seviyeleriyle bilinir. BTCnin son zamanlarda geçirdiği önemli bir boğa koşusu sırasında bile daha düşük bir fiyata düşmesine izin veren bir geri çekilme var.

Bitcoin 50 bin Doları Geçecek mi?

BK Asset Managementta FX Stratejisinin genel müdürü Boris Schlossberg kurumsal yatırımcıların BTC’deki rolünün önemli olduğunu belirtti.. Ayrıca yeni tüccarları ve yatırımcıları “büyük miktarda dalgalanma” konusunda uyardı ancak kripto para biriminin “kesinlikle” 50 bin dolara kadar çıkabileceğini söyledi.

 Schlossberg: Hollandada 1637 yılında lale çılgınlığı yaşandı ve “bir lale bir ev fıyatına kadar yükseldi. Eğer bu tür bir değerleme kullanırsanız o zaman BTCnin gitmesi gereken uzun bir yol vardır çünkü fiyatın 150 bin dolar ila 200 bin dolar seviyelerine çıkabilir.” dedi. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku