20 Bin Dolar Seviyesinin Aşılması Hem Bitcoin Hem de Altcoinler İçin Neden Önemli?

0 0

Bitcoin son birkaç gündür 20 bin dolar seviyesine ulaşmak için büyük çaba sarf ediyor.

Henüz bu seviye test edilebilmiş değil fakat birçok durumda makro direnç seviyesine yaklaşıldı. Bu seviye önemli bir teknik ve psikolojik direnç haline geldi.

Bitcoin 20 bin doları bandını aşabilirse boğa koşusu hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor. Fakat 20 bin dolar ın altında kaldığı sürece bu ayıların işine yarayabilir.

Popüler bir analiste göre 20 bin dolar  Bitcoin için o kadar önemli ki bu direnç seviyesi kırıldığında artık  tüm temeller bir kenara bırakılabilir.

20 bin doların önemi

Kripto para piyasasının önde gelen analistlerden birisi olan Qiao Wang Bitcoinin 20 bin dolar seviyesini aştığında ivmeli bir şekilde yükseleceğini belirtiyor.

Altcoinler hakkında düşüncelerini de belirten Wang en iyi performans gösteren altcoinlerin “en büyük dağıtım kanallarına en düşük fiyata ve en iyi fikirlere” sahip olanlar olacağını söyledi ve bunun büyük ölçüde 2017de gerçekleştiğini belirtti.

“20 bin doları kırdığımızda temelleri ve değerlemeyi bir kenera bırakabiliriz. Bu piyasaya devasa bir ivme kazandıracak. En iyi performans gösteren coinler en büyük dağıtım kanallarına en düşük fiyata ve en iyi fikirlere sahip olanlar olacaktır. “

Wang kurumsal yatırımcıların Bitcoin piyasasına girmesiyle önceki piyasadan çok farklı fiyat hareketlerinin olacağını da sözlerine ekledi.

Aynı görüşü paylaşan uzmanlar

Real Visionın CEOsu Raoul Pal Qiao Wang ile aynı görüş içerisinde.

Pal uzun zamandır tutkulu bir Bitcoin yatırımcısı ve kısa süre önce likit net değerinin yüzde 98inin BTC ve ETHde olduğunu açıkladı.

Yatırımcı Ekim ayında Bitcoinin çizelgesinde sadece iki ilgili makro direnç olduğunu söyledi: 14 bin dolar  ve 20 bin dolar. Bu seviyeler kırıldığında BTCnin yükselmesini engelleyecek tarihsel bir direnç olmayacak dedi.

20 bin dolar seviyesi ve altcoinler 

Birkaç analist 20 bin dolar seviyesinin aşıldığında altcoinlerin son derece iyi performans gösterme potansiyelini tartıştı.

“CL” son iki makro piyasa döngüsünde altcoinlerin “BTCnin eski zirvesini her kırışında muzaazam bir şekilde yükseldiğini” belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku