İşte 2021 Yılında Bitcoin ve Altcoin Fiyatlarını Etkileyecek Önemli İki Faktör?

0 0

Hem Bitcoin hem de altcoinler son birkaç hafta içinde yükselişe geçtiler. Özellikle son birkaç ayda kripto para birimleri tüm sektörlerden geniş ilgi ve kabul görmeye devam etti. Bütün gözler şimdi 20.000 dolar seviyesinde.

 Bitcoin geçmişte bu rekor fiyat seviyesini yakalamış olsa da bu boğa koşusunda bir şeyler farklı. Aradaki önemli bir fark Bitcoindeki yükselişin piyasadaki diğer altcoinleri de olumlu etkilemesidir. Uzmanlar Bitcoindeki yükselişin devam etmesi halinde altcoinlerin gelecekte daha fazla değerleneceğini tahmin ediyor.

 Altcoinlerin değeri de artıyor

Son zamanlarda Bitcoin 20.000 Dolar lık rekor seviyesinden uzaklaşmasına rağmen bazı analistler Bitcoinin gelecek yıl benzeri görülmemiş seviyelere yükseleceğini tahmin ediyor.

 Bitcoinin fiyat hareketinin piyasaya en belirgin faydası diğer tüm kripto paraların fiyatlarının da yükselmesidir. Örneğin Rippleın XRPsi Temmuzun en düşük seviyesinden bu yana üç katına çıktı. Ayrıca Etherin (ETH) fiyatı bir ay içinde yaklaşık% 60 yükseldi..

 İki önemli faktör

 Palm Beach Dailynin editörü Teeka Tiwari şu anda Bitcoine yatırım yapan birçok insanın küresel hisse senetlerine ve tahvillere yatırım yapanların sadece küçük bir kısmı olduğunu düşünüyor. Ancak ana akım yatırımcılar kripto sektörüne aktif olarak katılmaya hazırlandıkça bu çok yakında değişecek.

 Teeka geleneksel finans kurumlarının yakında Bitcoin yatırımlarından gelir elde etmek istedikleri için kripto varlıklarına yatırım yapmayı kabul edeceklerini söyledi. Bu piyasayı daha da canlandıracak ve Bitcoin ve diğer kriptoları kıt hale getirecek. Sonuç olarak kriptoların fiyatı yatırımcıların beklentilerinin ötesinde artacak.

 Tiwari PayPalın sektörde büyük bir rol oynamak isteyen ana akım şirketlerin mükemmel bir örneğini temsil ettiğini söyledi.

 Ödeme devinin geçtiğimiz ay 345 milyon müşterisi için Bitcoin ticaretini kabul etme hamlesi firmanın sektör için hazır olduğunun bir göstergesi. Ancak şirket platformda % 6 işlem ücreti alacağını söylüyor. 

 Kripto fon yöneticisi Pantera Capital PayPalın Bitcoine olan ilgi ve iştahı konusunda yorum yaptı. PayPalın her gün mevcut Bitcoinin % 70ini aldığını söyledi. 22 milyon müşterisine Bitcoin ticareti sunan bir başka firma olan Square ise kalan % 30unu alıyor.

 Bu yüksek komisyonlar ve Bitcoin kıtlığı nedeniyle uzman analistler gelecek yıl Bitcoin ve diğer kripto paraların değerinin yükseleceğini tahmin ediyor. Bu görüşe hedge fonlar ticaret firmaları ve yatırımcılar da katılıyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku