19 Yaşındaki Politikacı Bu Altcoin den 24 Milyon Dolarlık Bir Servet Edindi

0 0

Ukrayna hükümet yetkilileri kripto para birimine yatırım yapmaya devam ediyor.

Ukraynada yeni atanan genç bir yetkili  Monero (XMR) dahil olmak üzere kripto para birimi varlıklarına yaptığı yatırımları resmen açıkladı.

Ukraynalı politikacılar Natalia Korolevska ve Yuriy Solodun oğlu olan Rostyslav Solod şu anda 24.5 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 185 bin Moneroya sahip olduğunu bildirdi.

2 Aralıkta yayınlanan bir rapora göre göre Solod Mart 2015te 14 yaşındayken bu Monero servetinin sahibi oldu.

O zamanlar Monero coin başına yaklaşık 050 dolardan işlem görüyordu bu da bu satın almanın piyasa fiyatının 90 bin dolar civarında olduğu anlamına geliyordu. Bildiriye göre bu satın alma Solodun ailesine 16 milyon Ukrayna Grivnasına (Mart 2015teki döviz kuruna göre yaklaşık 65 bin dolar) mal oldu. Beyanname Solodun Monero yatırımını mülk olarak gösteriyor

Mart 2020de Ukrayna Ulusal Yolsuzluğu Önleme Kurumu yetkililerin kripto varlıklarını bildirmeleri için bir dizi yönerge yayınladı. Bu yeni yönerge gereğince kamu görevlileri raporlama döneminin son gününde varlıkların adını satın alma tarihini miktarını ve toplam değerini açıklamalıdır.

Bununla birlikte ülkenin büyük bir kripto para savunucusu olan Michael Chobaniana göre alınan bu son kararlar ciddi ve resmi bir şekilde uygulanmamaktadır. Chobanian şunları söyledi:

“Şu anda beyannamede doğru bilgi vermemenin bir cezası yok bu yüzden kamu görevlileri her şeyi yazabilirler. Ve hiçbir resmi devlet kuruluşunun sahip olduğunuz kripto paraya miktarına veya gerçekten sahip olup olmadığınızı kontrol edecek araçları becerileri veya yeteneği yoktur. “

Chobanian ayrıca bazı yetkililerin yasadışı varlıkları gizlemek için kripto para sahibi olduklarını iddia etti. Yatırımcı: “Muhtemelen 100 milyon BTC bile beyan edebilirsiniz çünkü kimse anlayamaz ve kontrol etmez” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku