Bu 3 Faktör Bitcoin i 16 Bin Dolar Seviyesine Düşürebilir

0 0

Bitcoin 19 bin 500 dolar seviyesinden uzaklaşarak yatırımcıları tekrar endişeye düşürecek bir düzeltme yaşıyor .

Madencilik baskısı balina faaliyeti ve borsadaki düşüş gibi faktörler lider kripto paranın 16 bin dolara olası bir düşüşünü tetikliyor.

CryptoQuanttan gelen yeni veriler daha önce aktif olmayan madencilerin tekrar Bitcoin satmaya başladığını gösterdi. Madencilerden artan satış piyasadaki Bitcoin arzını artıracaktır. Daha fazla arz ve artan talep ile fiyatın daha düşük bir seviyede dengelenmesi gerekecektir. CryptoQuant analistleri devam eden satışların Bitcoinin mevcut seviyede konsolide olma olasılığını artıracağını söyledi. Alternatif olarak bir fiyat düşüşü olabilir.

Analistler Madenci Konum Endeksinin (MPI) şu anda 1.5te olduğunu söyledi. Daha önce yılın büyük bir bölümünde olumsuzdu. Bu endeksteki yüksek bir oran ve boğa koşusunun sona erdiği anlamına gelebilir. Cointelegraphın bildirdiğine göre yine de 1.5 o kadar yüksek değil ve sadece kısa vadede bir konsolidasyona işaret ediyor.

Traderlar ve yatırımcılar “balina faaliyeti”ni başka bir ifadeyle büyük miktarlarda Bitcoin ticareti yapan veya sahibi olanların davranışlarını gözlemliyorlar. Cointelegraph balinaların şu anda aşağıdaki seviyelerde Bitcoin biriktirmeyi beklediğini söyledi: 17.170 dolar 17.651 dolar ve 18.979 dolar.

Yine de yatırımcıların özellikle kripto para birimi borsalarının sipariş defterlerindeki verilere dikkat etmesi gerekecek. Ünlü analist ve tüccar “Byzantine General” Bitfinexte 18.750 dolardan 857 BTClik bir satın alma emri olduğunu söyledi. Doğal olarak birçok kişi siparişlerini bu fiyat aralığında verdi. Bununla birlikte fiyat 18.750  dolara yaklaştığında satın alma emri ortadan kayboldu bu da başkalarını bu fiyat dahilinde kendi siparişlerini vermeleri için cezbetmek için sahte bir emir olduğunu ima etti.

Bitcoinin borsa ile olan korelasyonu nedeniyle tüccarlar Dow ve S&P 500deki düşüşün BTC fiyatında da bir düşüşü tetiklediğini düşünüyor.  JPMorgan “Yakın vadede yapılacak herhangi bir hisse senedi düzeltmesi bir satın alma fırsatını temsil eder. Mevcut boğa piyasasının sadece ortasındayız” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku