185 Bin Dolar Kaybeden Trader: McDonalds’ta Çalışmak Zorunda Kalabilirim!

0 116

Bir yatırımcı, altcoin yatırımlarından elde ettiği parayı üç haftada tamamen kaybetti. Trader, yakında parasızlıktan, McDonalds’ta işe başvurmak zorunda kalabileceğini söylüyor.

Kripto paralar yüksek volatilitesi nedeniyle bol kazançlar sağlayabileceği gibi yatırımcıların kabusu da olabilir. Twitter’da yaşadıklarını paylaşan Rgrpark ismini kullanan trader’ın 185.582 doları vardı. Yatırımcı 11 Nisan’da altcoin sezonunun hızla ivme kazandığını ve “sağlam temelli” olarak nitelendirdiği projeleri elinde tuttuğunu söyledi. Tuttuğu altcoinler; EXRD, ID, ALBT ve GLQ şeklindeydi.

Rgrpark şunları söyledi,

 “Her şey yolunda gidiyordu ama ben volatilitesi yüksek küçük projelerle daha hızlı getiri elde etmek istedim. Sabırsızdım.”

Aşağıdaki resimde trader’ın cüzdanındanını görebilirsiniz.

Önce Yarısını Kaybetti

Rgrpark Uniswap’ta işlem yapmakla meşgulken Bitcoin düşmeye yapmaya başlamıştı. Trader, Uniswap’ta yüksekten alıyor, dipten satıyordu. 20 Nisan olduğunda, çok fazla ”shitcoin” trade etmekten portföyünün yüzde 50’sini kaybettiğini söyledi. Traderın 185.582 doları 79.089 dolara düştü. Bu durumda iyice paniklemeye başlayan trader, daha büyük riskler almaya başladı.

Rgrpark, çaresizlikten portföyünün büyük bir kısmını SNOGE’a yatırdığını söylüyor. Bunun ardından portföyünde kısmi bir toparlanma olduğunu ifade etse de “Aptallığımdan kar elde edemedim.” dedi. Traderın portföyü 127.743 dolara çıkmıştı.

Fakat 26 Nisan’da elindeki para bambaşkaydı.

 Traderın portföyü 26 Nisan’da 32.245 dolara düştü. Yatırımcı, CryptoCart (CC) ile trading yaparak kayıplarının bir kısmını telafi etti. 29 Nisan geldiğinde elindeki CC’leri sattı ve tüm parasını MICRO’ya yatırdı. Trader, yatırdığı sırada tokenın ralli yapmaya başladığını ve dikkate değer bir kazanç elde ettiğini söyledi. 

Erkenden satış yapmak isteyen trader, elindekileri tutmaya karar verdi ve sabah olduğunda parasının 104.171 dolara çıktığını gördü.

Rug Pull Vakası

MICRO’yu elinde tutmaya devam eden trader, birkaç saat sonra MICRO’da büyük bir fiyat düşüşü olduğunu gördü. Twitter’a bakan rgrpark, fiyat düşüşünün sebebinin rug pull olduğunu öğrendi. Rug pull, proje ekibinin kripto varlığın merkezi olmayan borsadaki havuzunun likiditesini çekip toplanan parayla ortadan kaybolduğu bir dolandırıcılık türü.

Rgrpark, şans eseri likidite olduğunu gördü ve 0,8 Ether kurtarmayı başardı. Şimdi ise elinde 93 CC ile kaldığını söylüyor.

Fakat CC token henüz listelenmediği için tokenın bir değeri bulunmuyor ve yalnızca Uniswap’te işlem yapılabiliyor. Trader, bu nedenle iş aramak zorunda kalabileceğini düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku