150 günlük desteğin altında kapanan BTC için ayı piyasası mı görünüyor?

0 1

Bitcoinin fiyatı 26 Nisan 2020den bu yana ilk kez günlük grafikte sarı çizgi ile belirtilen birincil kanal desteği altında kapandı.

Bu BTCnin yukarı doğru ilerleme göstermesi için önemli bir yükseliş hacmi gelmedikçe kısa ve orta vadeli beklenti içerisinde olumsuz bir tablo anlamına geliyor.

Coinmarketcap verileri Mart 2020de ortaya çıkan pandemiden bu yana ilk kez küresel kripto piyasa değerinin 325 milyar doların altına düştüğünü bildirdi.

Kısa vadede izlenecek BTC fiyat seviyeleri

Günlük BTC / USD grafiğinde fiyatın yeşil renk ile gösterilen kritik destek-direnç alanının üzerinde 10.200 Dolar ile 10.000 Dolar civarında olduğu görülüyor.

Bu bölge bu yılın Mayıs ve Haziran aylarında Bitcoin için güçlü bir direnç olarak hareket eden 0.618 Fibonacci seviyesi ile güçlendirildi.

Boğalar şu anda 10.380 Doların üzerindeki ana kanala geri dönmeye çalışmak için bu sağlam dayanak noktasını kullanıyor.

Bu direncin kırılmaması BTCye olan güvenin azalmasına CME boşluğunun 10.000 Dolara ve hatta 9.665 Dolar ile 9.925 Dolar aralığının altına düşmesine neden olabileceği için BTC için büyük önem teşkil ediyor.

Bunun gerçekleşmesi durumunda kırmızı çizgi ile belirtilen 9.800 Dolarlık 200-EMA düşüşü yavaşlatacak ilk desteklerden biri olacak. CME boşluğunun 9.665 Dolarlık alt kısmı kapandıktan sonra boğalar için bir iyileşme fırsatı sağlaması gerekiyor. Diğer alt desteklerin 9.160 Dolarda ve 0.5 Fibonacci seviyesi olan 8.867 Dolarda olma olasılığı bulunuyor.

Günlük RSI Bitcoinin fiyatının düşmeye devam edeceğini gösteriyor. Fiyat hareketi ile RSI arasında 1 Ağustostan bu yana (RSIdaki sarı ok) eğilimin zayıfladığını gösteren belirgin bir sapma gerçekleşti. Günlük MACD 12 ve 24 hareketli ortalamalar arasında düşüş eğilimi gösteriyor.


                                                                               BTC / USD grafiği

Toplam piyasa sermayesi: 329 milyar dolar

Bitcoin piyasa sermayesi: 190 milyar dolar

Bitcoin hakimiyeti:% 57.9

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku