15 ülkeden kara para aklama ile mücadele için kripto hamlesi

0 3

Avustralya Singapur ve G7 grubunun dahil olduğu yaklaşık 15 ülkenin hükümetleri kripto para birimlerinde kara para aklama ile mücadele etmek için bir sistem geliştirmek üzere işbirliği yapma karara aldı.

Nikkei Asian Review Cuma günkü bildirgede sistem kripto para işlemleri gerçekleştiren şahıslar hakkındaki kişisel verileri toplayacak ve paylaşacak. Sistem hükümetlerarası organ tarafından yönetilecek.

Raporda “Hedef 2020 yılına kadar ayrıntılı önlemler almak ve sistemin birkaç yıl sonra çalışmasını sağlamak” şeklinde ifade ediliyor.

Geçtiğimiz ay Japon hükümetinin kara para aklama ile mücadele etmek için kripto-para birimi ödemeleri yapmak üzere SWIFT benzeri bir ağın geliştirilmesine öncülük ettiği ve gelişimin FATF tarafından izleneceği bildirilmişti.

Hükümetlerarası organ kısa bir süre önce müşteri bilgilerini toplamak ve aktarmak için borsaları zorlayan son kripto para kurallarını yayınladı. Daha sonra G20 ülkeleri resmi olarak kılavuz ilkelerini memnuniyetle karşıladığını açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku