13 Analist: Gelecek Hafta Altın Bu Seviyeleri Görebilir!

237

Yapılan altın fiyat anketine göre, uzun hafta sonundan önce 20 dolarlık bir geri çekilmeye rağmen, yükseliş hissiyatı altın piyasasına hakim olmaya devam ediyor ve yatırımcıların 2.000 dolarlık ons seviyesini tekrar izlemelerini sağlayan volatilite ile altın piyasasına hakim olmaya devam ediyor. Kısa işlem haftası boyunca altın, ons başına 1.975 dolarlık kilit bir direnç seviyesini kırmayı başardı ve Haziran Comex altın vadeli işlemleri Çarşamba günü 1.985 dolara ulaştı. Fiyatlar Perşembe günü düşüş gösterse de, altın vadeli işlemleri haftayı yüzde 1,2 artışla kapatıyor.

Analistler yükseliş ivmesinin devam edeceğini düşünüyor

Wall Street’deki 13 katılımcı analistin çoğu, gelecek hafta için altın fiyat beklentileri sorulduğunda, tahminlerinin yükseliş yönünde olduğunu bildirdi. Analistlerin yüzde 46’sı daha yüksek seviyeler öngörürken, 31’lik kesim ise daha büyük bir geri çekilme öngörerek düşüş eğilimindeydi. Ankete katılan analistlerin yüzde 23’ü ise çekimser kaldı.

13 Analist: Gelecek Hafta Altın Bu Seviyeleri Görebilir!

Yapılan yatırımcı anketine göre ise, 1.254 katılımcı perakende yatırımcıdan yüzde 72’si daha yüksek fiyatlar bekliyor, Katılımcıların yüzde 16’sı düşüş eğilimi beklentisindeyken, yüzde 12’si ise çekimser göründü. Bu, 19 Kasım’dan bu yana en yüksek perakende katılımı oldu. Birçok analist, altının ons başına 1.980 dolar seviyesini geçtikten sonra kaydettiği teknik ilerlemeye işaret ederek, bunun metale olan güçlü ilginin bir işareti olduğunu ve fiyatları yükseltmeye devam edeceğini belirtti. Forexlive.com stratejisti Adam Button şunları söyledi:

Tüm büyük para birimlerinin zayıflamasıyla birlikte uzun vadeli bir emtia rallisine artan bir inanç var. Altın 2.000 doları geçebilirse, çift tepeyi geçersiz kılacak ve çalıştırmak için sınırsız bir alan bırakacak.

Altın satmayacağız, hatta daha fazla eklemek istiyoruz

Moor Analytics’in kurucusu Michael Moor, ‘’altın, yükseliş hissine katkıda bulunan birden fazla formasyonun üzerine çıktı’’ dedi. Paskalya tatili yaklaşırken, bazı analistler ise kısaltılmış hafta nedeniyle ticaretin zayıf olmasını bekliyor. SIA Wealth Management baş piyasa stratejisti Colin Cieszynski verdiği röportajda şunları söyledi:

Önümüzdeki hafta altın konusunda tarafsızım. Teknik olarak bir yükselişte, ancak önümüzdeki birkaç gün içinde bu kadar çok tatille, ticaret genel olarak sessiz olabilir ve 2.000 $ / oz yuvarlak sayısına yakın fiyatla bir duraklama zamanı gelebilir.

Adrian Day Asset Management başkanı Adrian Day, uzun vadeli bir itici gücün, yüksek enflasyon tarafından köşeye sıkıştırılan küresel merkez bankaları olmaya devam ettiğini söyledi ve şunları ekledi:

Önümüzdeki hafta bir geri çekilme görebiliriz, ancak altının yüksek enflasyona, merkez bankalarının seçeneklerinin tükenmesine ve Ukrayna’daki kötüleşen duruma tepki olarak tekrar yükselmeden önce sadece geçici.. ABD’deki enflasyon rakamının yüksekliği, bazı yatırımcıların Fed’in aslında anlamlı bir şekilde sıkılaştırılacağını düşünmesine neden oluyor. Ama aslında, Fed’in nihai geri çekilmesini altın için daha da yükselişe geçirecek. Bu yüzden kesinlikle satmayacağız ve eklemek istiyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku