Kraken Stratejisti: Şu Anki Bitcoin Boğa Piyasası 3 Özelliği ile Öncekilerden Farklı!

56

BTC fiyatının yukarı yönlü olduğundan şüphe yok, ancak ünlü analist kaputun altındaki her şeyin göründüğü gibi olmadığını vurguluyor. Bitcoin (BTC) 2020’nin sonlarına kıyasla artıyor, ancak aslında bu ralliyi “normal dışı” yapan birkaç büyük farklılığa sahip. Kraken Intelligence Research yöneticisi Pete Humiston’a göre, 2021’in 3. çeyreğindeki Bitcoin, 2020’nin 4. çeyreğine kıyasla farklı bir canavar görünümünde bulunuyor.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) dik indirimini sürdürüyor

Sadece bir ayda 29 bin dolardan 48 bin dolara çıkmasına rağmen, Bitcoin hala bir ilgi ve satın alma çılgınlığı görmüyor. Daha yüksek fiyat seviyeleri sağlam destek gördü, ancak bu yılın başlangıcını veya sonunun sonunu karakterize eden talep türüne dair çok az kanıt var. Bu hafta spot fiyat üzerinden yaklaşık %13 indirimle işlem görmeye devam eden Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) buna bir örnek sunuyor. Bitcoin fiyatının artmasına rağmen, GBTC talebi adım adım tam olarak artmadı ve indirimli oran bile birçok kurumsal yatırımcı tarafından çalıntı olarak görülmüyor. BTC’nin fiyat geri çekilmesinin derinliklerinde, GBTC primi -%20 civarındaydı. Humiston konuya ilişkin olarak şu ifadeleri paylaştı:

Mayıs ayında belirlenen %20 indirimden daha yüksek olmasına rağmen, GBTC hala büyük bir indirimle (-10%) işlem görüyor.

Talep gerçekten yeniden yükselmeye başladığında, ki öyle görünmüyor gibi görünüyor, piyasa katılımcıları bir indirimle BTC riskine sahip olma fırsatına atladıkça, bu indirimin muhtemelen azaldığını göreceğiz.

GBTC primi ve BTC/USD grafiği. Kaynak: Bybt

Fonlama oranları fiyat performansını geciktiriyor

Bitcoin vadeli işlemleri açık faiz tablosu. Kaynak: Bybt

Mevcut Bitcoin piyasa yapısını öne çıkaran iki faktör, Bitcoin vadeli işlemlerinde düşük açık faiz ve beklenenden düşük fonlama oranlarıdır. Her ikisi de 2020 boğa koşusunun başlangıcıyla tezat oluşturuyor ve geçen aydaki fiyat artışlarının hızı göz önüne alındığında aleyhine seyrediyor.

Konu hakkında görüşlerini paylaşan Humiston şunları belirtti:

$BTC’nin 30 bin dolar → 48 bin dolara hareket ettiğini gördüğümüzde, açık faiz düştü ve Bitcoin perp. fonlama oranı hala nispeten düşük.

İkisi de sürpriz olarak gelen ve gerçekten normal olmayan BTC’nin devasa rallisini gerçekten takip etmedi.

Bununla birlikte, fonlama oranları şimdi Mayıs ayı fiyat çöküşünden bu yana herhangi bir zamanda olduğundan daha olumlu.

BTC fonlama oranları tablosu. Kaynak: Bybt

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku