Bloomberg Analistlerinden Bitcoin, Ethereum ve Altın Yorumu!

516

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca lider kripto para birimi Bitcoin iniş çıkışlı bir şekilde yoluna devam etti. Bloomberg analistleri konuyla ilgili bir araştırma raporu paylaştı. Geçtiğimiz yıl boyunca 100 bin dolar hedeflerini sık sık dile getiren analistler, hedeflerinde hala ısrarcı görünüyor. İşte rapor hakkında öne çıkan detaylar…

Analistlerden Bitcoin için 100 bin dolarlık hedef

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl Bloomberg analistleri 100 bin dolar olan hedeflerini birçok kez dile getirmişlerdi. Analistler Bitcoin ve Ethereum için hala beklentilerini yüksek tutuyorlar. Son bir araştırma raporuna göre önceki analizlerini tekrar eden ve 100 bin dolarlık Bitcoin hedefinin sadece bir “zaman meselesi” olduğuna dikkat çeken Bloomberg analistleri, ETH fiyatının değerine göre düşük seviyede olduğunu düşünüyor. Analistlerin konuyla ilgili yaptıkları yorum ise şu şekilde:

“FED para musluklarını kapatmasına ve faiz oranlarını artırmasına rağmen Bitcoin ve Ethereum çoğu varlıktan daha iyi performans gösteriyor.

ETH’da uzun süredir beklenenen POW’dan POS’a geçiş öncesinde, fiyatı düşük kalmış olabilir.

Rusya Ukrayna savaşı Bitcoin’in küresel dijital rezerv varlık olarak değerini artırırken, Ethereum internetin teminatına dönüşüyor.

Her ne kadar 2022’nin ilk çeyreğinde kripto paralardaki oynaklık artsa da, Nikel gibi pazarlarda yaşanan aksaklıklar Bitcoin’in 7/24 çalışan bir küresel ticaret aracı olduğu ve dijital teminat olma yolunda ilerlediği anlatısına katkıda bulunuyor.”

Rusya – Ukrayna savaşı BTC’ye olumlu bir etki bıraktı

Bir diğer yandan Bloomberg analistleri, Bitcoin (BTC)’deki sınırlı arza karşılık talep ve benimseme eğilimde bir farklılık olmadığı sürece 100 bin dolar seviyesine ulaşmanın sadece bir “zaman meselesi olduğunu” vurguluyor ve beklentilerini koruduklarını ifade ediyor. Ayrıca savaşın lider kripto para birimine yaradığını iddia eden analistler, Rusya Ukrayna savaşı yaşanırken BTC’nin Petrol’den daha iyi bir performans sergilediğini de belirtiyor. Analistlerin sözleri ise şu şekilde:

“İşgalden 4 Nisan’a kadar Bitcoin yüzde 20 arttı. Bu da petrolün kazancının iki katı”

Ayrıca altın ve Ethereum için de yorumlarda bulunan analistlere göre, savaş başladıktan sonra altın beklenilen performansı sergileyemedi ve bu performans düşüklüğünü dijitale geçişin bir göstergesi olarak değerlendiriyorlar.

Daha önce kriptoarena.com olarak sözlerini paylaştığımız analistler Ethereum’un deflasyonist bir varlık olarak ilerleyeceğini ekleyerek mevcut fiyattan yüzde 70’lik bir artışla 6100 dolar seviyelerine işaret eden bir fiyat model paylaştılar.

“Ethereum’u Pow’dan Pos’a geçirecek birleşme, ETH’ye ilgiyi yükselterek zarif arz talep dinamikleri ile hisse senedine benzer bir araca dönüştürecek.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku