10 milyarlık Bitcoin davasında yargıçtan ret kararı

0 3

ABDnin Florida eyaletinde federal mahkeme Bitcoinin kurucusu olduğunu öne süren Craig Wrightin Dave Kleiman’ın erkek kardeşi tarafından açılan 10 milyar dolarlık davanın düşürülmesi talebini reddetti.

Wrightin söz konusu mahkemenin konu hakkında yargı yetkisi bulunmadığını belirttiği dilekçe Yargıç Berth Bloom tarafından yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle geri çevrildi. Bu durum davanın aynı mahkemede süreceği anlamına geliyor.

Bloom Avustralyalı kripto para yatırımcısının W&K Info Defense Researchün sahiplerinin kim olduğu konusunda çelişkili ifadelerde bulunduğu bazı örneklere dikkat çekti.

Florida merkezli W&K şirketinde Wright ve eski iş arkadaşı olan bilgisayar dahisi Kleiman birlikte çalışmıştı. Kleiman 2013 yılında yaşamını yitirmişti.

2018 yılında Kleimanın erkek kardeşi tarafından açılan davada ikilinin şirketin yarı yarıya ortağı olduğu detayı yer alıyor.

W&K ismi de ikilinin soyadlarının baş harflerini temsil ediyor.

2008 yılında kurulan şirket blok zinciri teknolojileri üzerinde çalışmış ve 1.1. milyon Bitcoin madenciliği gerçekleştirmişti.

Wright 1.1 milyon Bitcoini Kleiman mirasçılarıyla hiçbir zaman paylaşmadı.

Wright Bitcoin kurucusu olarak bilinen Satoshi Nakamoto olduğunu öne sürüyor. Kleimanın erkek kardeşi ise bu iddiaya ilişkin dava açmıştı.

Yargıçın Wrightin talebini reddetmesi davanın sonucuna ilişkin bir anlam taşımıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku