Zincir Üstü Analistten Kritik Bitcoin Yorumu : Düzeltme Bitti mi?

714

Popüler zincir üstü analisti Willy Woo, Bitcoin (BTC)’de yaşanan fiyat düzeltmesinin yakında biteceğini söylüyor. Analist, kısa vadede BTC’nin tekrar ivme kazanmasını bekliyor.

Bitcoin (BTC)’nin zincir üstü verileri sağlıklı görünüyor

‘’What Bitcoin Did with Peter McCormack’’ isimli podcast serisinin yeni bölümünde yapılan röportajda Willy Woo, Bitcoin (BTC)’in zincir üstü verilerinin sağlıklı göründüğünü ve olağan dışı hiçbir şey bulunmadığını söylüyor. Ünlü analist, BTC’nin dar bir fiyat aralığında hareket ettiğini (konsildasyon) söyleyerek, henüz büyük bir yükselişi başlatmaya hazır görünmediğini belirtti ve sözlerine şöyle devam  etti: 

Zincir üstü verilere bakıldığında sıra dışı bir şey görünmüyor. BTC şuan uzun vadeli yatırımcılar tarafından satın alınmış ve fiyatı konsolide olmuş durumda. Veriler sağlıklı görünüyor. Fiyatı hızlı bir şekilde baskılayabilecek satışlar görünmüyor.
  

Yakından takip edilen analist, şu an için Bitcoin (BTC)’de talep artarken, fiyatın konsolide olduğunu ve BTC’nin, ona büyük inanç besleyen yatırımcıların eline geçtiğini söyleyerek şunları ekliyor:

Bunu sadece konsolidasyon olarak görüyorum… Konsolidasyon, fiyatın aşağı inip test etmesi ve ardından çökmeden yukarı çıkması anlamına geliyor. Fiyat konsolide olurken, talep artıyor. Uzun süreli spekülatif yatırımcılar satın alıyor, swing trade (Dalgalı Alım Satım – kısa ve orta vadeli işlem açarak kar elde etmeye çalışmakiçin BTC’yi ellerinde güçlü bir şekilde tutuyorlar, bu yüzden çok fazla satış yok. 

 BTC boğa koşusuna hazır

Woo, türev verilerine dayanarak Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki birkaç gün içinde boğa koşusuna devam etmeye ve yükselişe hazır olabileceğini söylüyor.  

Oldukça yaklaşıyoruz. Baktığım türev verilerine göre, muhtemelen bir sonraki yükselişe çok az kaldı. Sadece trendin devam ettiğini görmemiz gerekiyor, Ancak konsolidasyon tabanına çok yakınız. Şüphesiz çok fazla talep var, borsalardan çok fazla kripto para toplanıyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, geçtiğimiz haftalarda ünlü analist Willy Woo, Bitcoin piyasasını çevreleyen açgözlülük ve coşkunun BTC’nin durgun fiyat hareketine katkıda bulunduğunu açıklamıştı. Analist, şu anda herkes çok ama çok iyimser ve ne zaman piyasada açgözlülük hakim olsa, fiyatın yükselmesi çok zor çünkü piyasalarda bir sürü spekülatif long (uzun) pozisyon alınıyor demişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku