Zararını azalttı, ikinci çeyrek tahmini yapmadı

0 0

Bitcoin madencilik teçhizatı üreticisi Canaan Creative 2020 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yıla göre 9.5 milyon dolardan 5.6 milyon dolar net zarar bildirdi.

Çinli şirket satışlarını iyileştirmek için ASIC tabanlı makinelerinin fiyatlarını % 50nin üzerinde düşürdü ancak bu ağır kaybı önlemek için yeterli olmadı. Dünya çapında ekonomiyi bozan koronavirüs pandemisi nedeniyle talep düştü.

Ocak-Mart dönemi için satılan toplam hesaplama gücünde % 19luk bir artışla gelir bir önceki yıla göre 6.6 milyon dolardan % 45 artışla 9.4 milyon dolara yükseldi.

Canaanın cuma günü yayınlanan kazanç açıklamasına göre firma 2019da aynı dönemde 07 milyon TH / sden saniyede 09 milyon terahash (TH / s) Bitcoin hashpower sattı. Bu yılki terahash satışları BTC ağının mevcut toplamının % 1ini oluşturuyor.

Canaan CEOsu Zhang Nangeng analistlere şunları söyledi:

“Geçen yıl aralık ayından Ocak ayına kadar genel piyasa durumu çok iyi değildi. Yani TH/s başına birim fiyat gerçekten daha düşüktü.  Çindeki lojistik Covid-19 salgını nedeniyle Çin yeni yılı çevresinde durdu. Bu nedenle Bitcoinin fiyatı Şubat ve Mart başında daha yüksek bir noktada olsa da pandemi satışlarımızı büyük ölçüde etkiledi.

Firma araştırma ve geliştirme harcamalarının daha önce 4.38 milyon dolardan 5.9 milyon dolara yükseldiğini söyledi. Canaan geçtiğimiz yıl aralık ayının sonunda 72.3 milyon dolardan mart çeyreği için 37.3 milyon dolarlık nakit ve nakde eşdeğer varlıklar bildirdi.

“Bu düşüş esas olarak şirketin 31 Mart 2020 itibariyle kısa vadeli yatırımlara 245 milyon dolar yatırım yapması nedeniyle daha yüksek kısa vadeli yatırımlardan kaynaklandı” dedi.

Piyasa değeri 603 milyon dolar olan Canaan koronavirüsün yarattığı belirsizlik ve Bitcoinin  halving yapması nedeniyle ikinci çeyrek tahminleri yapmadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku