Zarar büyük… Tam 150 milyon dolar

0 0

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Chinese Canaan Creative 2019daki 204 milyon dolarlık gelirinden 148.6 milyon dolarlık net zarar bildirdi. Şirket geçen yıl Kasım ayında ABDde halka açıldı ve Nasdaqta listelenmeye başladı. Dün şirketin finansal sonuçları o zamandan beri ilk kez açıklandı.

BİTCOİN SVDE DE İŞLEM TAMAM… SIRA BİTCOİNDE… TIKLAYIN

Son dönemde hızla büyüyen madencilik şirketi geçen sene saniyede toplam 10.5 eksahash ile Bitcoin ağındaki bilgi işlem gücünün yaklaşık yüzde 20’sini oluşturan güç sattığını belirtti.

Canaan Creative geçen yıl halka arzında 90 milyon dolar kazandı. İlk gün 10 doların üzerinde işlem gören hisse senedinin ciddi bir düşüşü var ve şu anda 320 dolar. Bu halka arz fiyatının yüzde 68 altındadır. Şirket sadece 2019un dördüncü çeyreğinde 114.7 milyon $ net zarar kaydettiğini bu da 2019un ilk dokuz ayında elde ettiği zarardan 31.2 milyon $ daha fazla olduğunu vurguladı.

Aralık ayındaki volatilite kötü etkiledi

Perşembe sabahı Canaanın kurucusu ve CEOsu Nangeng Zhang firmanın satışlarının Ekim ve Kasım aylarında hafifçe artmasına rağmen Aralık ayında Bitcoin fiyatının oynaklığından dolayı ciddi bir düşüş yaşadıklarını söyledi ve “Genel iş faaliyetlerini ekonomileri finansal piyasaları ve kripto piyasalarını olumsuz etkileyen koronavirüs salgınının etkisiyle yıl boyunca iş beklentilerimizi düşürdük. Şirket 2020 yılının ilk çeyreğinde toplam 60 milyon yuan (yaklaşık 85 milyon $) bekliyor” şeklinde konuştu…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku