YouTube Ünlü İsmin Kripto Para Kanalını Sildi: Otoriterizme Tepki Yağıyor!

38
Morgan Creek’in kurucu ortağı Anthony Pompliano‘nun YouTube kanalı platform tarafından silindi. Yöneticinin önde gelen analistlerden PlanB ile yaptığı bir röportaja atıfta bulunan Youtube, bu içeriği “zararlı ve tehlikeli” olarak nitelendirdi.

 

Youtube, otoriter ve anti-demokratik bir politika izliyor

YouTube’un bu hamlesi büyük tepki alırken, platform daha sonra kanalı tekrar açtı. YouTube, önce Pompliano’ya ihtar verildiğini ve ardından kanalın silineceğini söyleyen başka bir e-posta gönderdiğini bildirdi. Pompliano,, içeriğin gerçekten tehlikeli olup olmadığını paylaşmak için röportajın podcast versiyonunu da yayınladı. YouTube’un kararına tepki gösteren yönetici, kripto para birimlerinin ve özellikle Bitcoin‘in artık hayatımızın bir parçası olduğunu söyleyerek, küresel çaptaki benimsenmeyi hatırlattı. Ancak bu olay, YouTube gibi platformların otoriter yapıları ile ilgili soruları tekrar gündeme getirdi.

 

DLive gibi YouTube’a alternatif platformalr, bir miktar popülerlik kazanmaya başladı, ancak elbette YouTube’un pazar payını ele geçirmekten çok uzaklar. Google’ın sahip olduğu platformlarda bu tür sansür faaliyetleri ilk kez gerçekleşmiyor. Geçmişte olduğu gibi, kripto para topluluğu büyük bir tepki gösterdi.

Kripto para topluluğu ayağa kalktı: merkezi platformlar ve kontrol mekanizması!

YouTube, geçmişte bazı tanınmış kişiler de dahil olmak üzere kripto para piyasasıyla ilgili içeriği daha önce kaldırmıştı. YouTube’un sansürü, aslında kripto pra karşıtlığının hala devam ettiğini gösteriyor.
Facebook ve Gemini borsasının sahipleri Tyler ve Cameron Winklevoss da sansür girişimleri nedeniyle YouTube’u sert bir şekilde eleştirdiler. Tyler Winklevoss’un COVID-19 ile ilgili tweet’leri de YouTube sansürüne takıldı. Ünlü isim,  YouTube’un merkezi kontrolünün ciddi bilgi zararına yol açtığını söyledi.. Platform ayrıca Dünya Sağlık Örgütü karşıtı içeriği sansürlüyor.

 

Devletler Kripto Para Birimlerini Yasaklamaya mı Hazırlanıyor?
 
Kripto para topluluğununbu olaya  tepkisi şiddetli oldu ve birçoğu kuralların daha adil bir şekilde uygulanması veya merkezi olmayan platformlara geçiş çağrısında bulundu. Kripto içeriği çökerten sadece Google platformları değil. Twitch ve Reddit gibi platformlar da daha önce sansür getirdiler. Platformun gelecekteki duruşu merak ediliyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku