Yılın Analizi: Shiba Inu Robinhood Listelemesi Sonrası Uçacak mı?

2.059
Shiba Inu (SHIB), 2021 yılının paralayan yıldızı olmayı başardı. Kripto para piyasasında bir akım haline gelen meme altcoin, gündemden düşmüyor. Topluluğun bir sonraki hedefi ise Robinhood’da listelenmek. Peki, Robinhood SHIB’i listelerse, fiyat ne kadar yükselir? The Motley Fool analistlerinden Keith Speights, merak edilen bu konuda çarpıcı bir analiz paylaştı.

Robibhood listelemesi sonrası Dogecoin, devasa yükseliş kaydetmişti

 Bazı uzmanlar Shiba Inu için büyük bir düşüş öngörürken, bazılar ise meme altcoin fiyatını artıracak birkaç katalizör olduğunu düşünüyor. Bu katalizörlerin en önemlilerinden biri, şüphesiz Robinhood listelemesi. Bu konuda belirsizlik devam ediyor. Shiba Inu fiyatının ne kadar artabileceğini tahmin etmenin en iyi yolu, diğer altcoin’lerin Robinhood listelemeleri sonrası fiyat hareketlerine bakmak. Robinhood ilk olarak 25 Ocak 2018’de Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) desteğiyle kripto para işlemlerine başladı. Ancak, Robinhood’un BTC ve ETH’yi listelemesinden, sonra fiyat pek fazla ivme kazanmadı.

Listelemeden birkaç gün sonra ise, Bitcoin ve Ethereum kazançları buharlaştı. Robinhood, 12 Temmuz 2018’de Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash’in (BCH)’i platformuna eklendiğini duyurdu. Listeleme sonrası, LTC ve BCH fiyatlarında büyük bir artış gözlemlenmedi. Robinhood, Litecoin ve Bitcoin Cash işlemlerini etkinleştirdikten sadece dört gün sonra ise Dogecoin (DOGE) desteğini kullanıma sundu. Robinhood’daki önceki kripto para birimlerinden farklı olarak Dogecoin, platforma eklendikten sonra etkileyici şekilde yükselmeye başladı. Analiste göre, bu noktada, Shiba Inu ve Robinhood analizinde,  Dogecoin örneğinin dikkate alınması daha mantıklı görünüyor.

Shiba Inu, yüzde 20 ila yüzde 30 arasında artabilir

Robinhood’un Shiba Inu’yu eklemesi DOGE’de olduğu gibi bir etki yaratmayabilir. Shiba Inu için şu anda 2018’de Dogecoin için olduğundan farklı dinamikler var. Robinhood’a eklendiği sırada, Dogecoin lansmanından bu yana yüzde 750’den daha az bir değer kazandı. DOGE, yılın başlarındaki yüksek seviyesinden yüzde 80’den fazla düştü. Ancak Dogecoin için gerçekten büyük fiyat artışı henüz gelmedi. Şu anda Shiba Inu DOGE‘den farklı dinamiklere sahip. Daha önce de belirtildiği gibi, SHIB bu yıl  yüzde 52.000.000 arttı. Elbette, SHIB 28 Ekim 2021’deki ATH’sinin yüzde 56 altında.

Shiba Inu Teyit Etti: SHIB Topluluğu İçin Büyük Sürpriz Geliyor!

Ayrıca Robinhood’un Shiba Inu’yu listeleyeceği beklentilerinin şimdiden kısmen fiyatına yansıdığı yönünde bir durum var. Yatırımcılar bir süredir Robinhood’un yakında meme altcoin’i listeliyebileceği konusunda spekülasyon yapıyor. Robinhood  listelemesi sonrası Shiba Inu’nun ne kadar yükselebileceğini kesin olarak bilemeyiz. Analiste göre, SHIB Dogecoin kadar yükselmeycek.Analiste göre, Robinhood Shiba Inu  fiyatını yüzde 20  ila %30 arasında artış kaydedebilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku