İşte Son Zamanlarda Yıldızı Parlayan DeFi Odaklı 3 Altcoin Projesi!

115

Önde gelen DeFi odaklı altcoin projeleri Uniswap, SushiSwap ve 1inch Exchange’in arkasındaki yönetişim token’leri son 24 saat içinde etkileyici rallilere imza attı.

Uniswap ve SushiSwap arış gösteren DeFi odaklı altcoin’lerden ikisi

Uniswap (UNI), yazım sırasında yüzde 10,4 arttı ve şu anda 28.68 dolardan işlem görüyor. 2017 yılında oluşturulan altcoin, kullanıcıların herhangi bir ERC-20 token’ini küçük bir ücret karşılığında takas etmelerine olanak tanıyor. Ayrıca, kullanıcıların, protokole ekleyerek ve bir ticaret çiftinin likiditesini artırarak, atıl varlıkları üzerinde pasif faiz kazanmalarına olanak tanıyor.

SushiSwap (SUSHI) şu anda yüzde 10,4 arttı ve 9.99 dolardan işlem görüyor. “Trident” markası altında bir araya getirilen dört yeni ürün, diğer merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden de fikir almaya devam ediyor. Bu altcoin projesinin ekibi, Shoyu adı verilen NFT platformunu oluşturmak için de çok çalışıyor.

Bu altcoin projelerinin yükseliş nedeni Ethereum protokolünü kullanıyor olmaları

Uniswap ve SushiSwap’ın yanı sıra 1inch Exchange (1INCH) de yükseliş eğiliminin keyfini çıkaran altcoin’lerden birisi. 1INCH, yazım sırasında yüzde 12,5 artış gösteriyor. 1inch teknik olarak bir DEX toplayıcısı, yani SushiSwap ve Uniswap dahil olmak üzere çeşitli farklı DEX’lerden fiyat alıyor. Buna rağmen ticaret yaparken gas ücretlerini azaltmak için yararlı bir kaynak haline geldi. Bunun nedeni, altcoin projesinin daha önce CHI adlı bir gas token’ı kullanması. Bu da alım satım maliyetini yüzde 40’a kadar azaltıyor. CHI ve benzeri diğer gas token’larının modası, Ethereum yükseltilmesinden beri geçmiş oldu.

1inch Vakfı, bunun yerine kullanıcılarının gas maliyetini tazmin etmek için geri ödemeleri 1INCH token şeklinde dağıtmak için oy kullandı. Örneğin platformda 100 adet 1INCH token’i stake eden bir kullanıcı,  token’da yüzde 25 gas iadesi görecek.

Bu DeFi odaklı 3 altcoin projesinin son yükselişlerinin ardında çok çeşitli nedenler var. Yine de üçü arasında ortak bir payda, üzerine inşa edildikleri temel protokol olan Ethereum. Geçen hafta Ethereum hard fork’unu takiben, şimdi DeFi token’larının protokolün en son yükseltmesinin avantajlarından yararlandığı görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Decrypt.co/?
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku